>

Do startu letošního ročník Extraligy zbývají již jen hodiny

Evženie Votinská, 28.03. 2019 Extraliga

V pátek 29.3. v 19:00 odstartuje na 4 stadionech letošní Extraliga. Týmy uzavírají své soupisky, ladí poslední detaily svých slavnostních zahájení a fanoušci už jsou jistě netrpěliví.

Letošní ročník bude velmi hektický. Základní část skončí již 26. května. Každý tým v ní odehraje 27 utkání, tedy 3x každý s každým. První šestka postupuje, stejně jako v loňském roce, do nadstavby o titul, kde se týmy utkají 4x každý s každým. I dále je postup stejný jako v roce 2018 – vítěz jde rovnou do Czech Series, druhý a třetí hraje Wild Card Series o druhé místo ve finále. Vítěze bychom měli znát nejpozději 25.8., tedy necelých 14 dní před startem ME v Německu. Týmy na 7.-10.pozici budou hrát nadstavbu o udržení s nejlepší 4 První ligy.

Titul obhajují Arrows Ostrava, medailové pozice pak Draci Brno a Eagles Praha. Všechny tři týmy mají vysoké ambice i pro rok 2019. Dočkat bychom se letos mohli také nových členů Klubu českých homerunářů. Mezi čekateli, kteří by letos mohli prolomit hranici 50 homerunů jsou Tomáš Juněc (41) a Terrel Joyce (40) z Arrows a Daniel Vavruša (38) a Martin Mužík (34) z Kotlářky.

Úvodní kolo přinese hned dvě derby. Draci Brno hrají s Technikou, Kotlářka Praha s Tempem. Technika a Tempo jdou do sezóny s novými logy a vizuály, Tempo pak i s novým názvem. Nyní tedy pouze TEMPO PRAHA. Všichni extraligoví účastníci mají ve svých řadách zajímavé zahraniční posily na důležitých postech. 

Draci Brno – Technika Brno
Draci mají tým plný reprezentantů, kteří se před týdnem vrátili z herního kempu v Arizoně, navíc posílili o zajímavé zahraniční hráče. Technika přivedla hrajícího kouče Ryana Berga a spoléhat bude na zkušené trio Kočí – Střítecký – Goleš, stejně tak jako na mladé odchovance. Draci mají jasně kladnou bilanci vzájemných zápasů v ZČ – historicky W-L 86-21, vloni 3-0. Zahajovacím nadhazovačem pátečního večerního duelu bude Peter Moylan, který hrál 12 let v MLB.

Arrows Ostrava – Skokani Olomouc
Loňští mistři přivítají v úvodním duelu olomoucké Skokany, kterým se loňská sezóna nevydařila. Arrows udrželi své zahraniční posily a rovněž v jejich středu je několik reprezentantů. Skokani se chtějí dostat do postupové šestky a bojů o titul. V týmu bude určitě sezónu začínat reprezentační catcher Jakub Voják, který získal s Arrows titul. I zde jsou statistiky jasné – Arrows mají historickou bilanci W-L 53-27, v roce 2018 3-0.

Olympia Blansko – Hroši Brno
Olympie startuje svou třetí sezónu po návratu do nejvyšší soutěže. V roce 2018 skončila nakonec 8. a v oddíle panovala s tímto umístěním celkem spokojenost. Hroši obsadili vloni 6. místo, kdy je zradil zejména konec nadstavbové části, čímž přišli o lepší umístění. Blansko zatím v Extralize nad Hrochy ani jednou nezvítězilo a má s tímto soupeřem nelichotivou bilanci W-L 0-12.

Eagles Praha – Nuclears Třebíč
Loňský bronzový tým by chtěl letos nejméně do finále, Nuclears pak do play-off. Vloni jim nadstavba jen těsně utekla, ale začátek sezóny měli skvělý. Pak však přišla černá sorie 11 utkání v řadě a Třebíč se musela poprat o udržení soutěže v nadstavbě s týmy z První ligy. Eagles kromě práce na hráčském kádru a na posilách vylepšili rovněž podmínky na hřišti. Instalována mají nová světla a aplikovány nové ochranné prvky. Rovněž Třebíč během svého dvouletého působení v Extralize nedokázala Eagles porazit a má s nimi negativní bilanci W-L 0-7.

Kotlářka Praha – Tempo Praha
Souboj vloni 4. a 5. týmu tabulky bude jako jediný začínat až v sobotu a to doublem na Markétě. Kotlářský tým opustil na trenérském postu Mike Müller a hráče nově vede Scott Mulhearn, který bude zároveň hrát. Vedení se podařilo udržet všechny opory a reprezentanty, kteří jsou rovněž rozehraní z reprezentačního Spring Trainingu. Kotlářka vloni těsně nepoustoupila do Wild Card Series a i letos by chtěla hrát co nejvýše. Tempo vloni dlouho nemělo jistotu účasti v nadstavbě, ale nakonec to zvládlo. Letos by pak chtělo postoupit ještě výše. Tým stejně jako ostatní extraligoví soupeři přivedl zajímavé zahraniční hráče, v kádru zůstal i reprezentační nadhazovač Marek Minařík. Změny by naopak měly být vidět v areálu a zejména v zázemí pro diváky. Vzájemnou bilanci W-L má historicky lepší Kotlářka 19-8, vloni to měla na zápasy 5-2.

Pokud se chcete více seznámit se sestavami jednotlivých týmů, podívejte se na Průvodce Extraligy, který jsme pro vás tentokrát připravili také elektronicky. Tištěnou verzi byste měli nalézt na všech stadionech.
Ti, kteří nemohou přijít přímo na stadion, se mohou spolehnout na on-line přenosy pomocí iScore. Rádi bychom pro vás také připravili krátké video sestřihy alespoň z některých zápasů.

Přejeme všem hráčům, trenérům, rozhodčím a divákům úspěšnou sezónu 2019.

Starší články