1. Home >
  2. Extraliga v roce 2024

Extraliga v roce 2024

STK, 15.12. 2023 Extraliga

Je znám nový formát extraligy pro rok 2024, kterým se nejdříve zabývala schůzka Extraligových klubů. Na jejím základě připravilo STK dva modely a z nich pak Výkonný výbor ČBA vybral hlasováním jednu variantu.

V Extralize od roku 2024 dojde ke zrušení TOP6 a prodloužení základní části na 14 kol. Celkem v základní části odehraje každý tým s každým 5 zápasů, tedy 35 zápasů (tedy o jeden zápas méně, než bylo v ZČ a TOP6 dohromady do roku 2022). Na první zápasy se můžeme těšit od pátku 12.4.2024 s tím, že první dva víkendy každý tým odehraje po dvou zápasech. Dále se budou střídat dvou a třízápasové víkendy, tak aby se dva zápasy hrály ideálně okolo hracího termínu nově vznikající Evropské ligy. Díky těmto změnám se vyhovělo požadavkům nově vzniklé hráčské asociace.

Náhradní termíny pak budou vždy v neděli, pokud se jedná o dvou zápasový víkend. V termínu 29.6 se uskuteční All Star Game a od 6. do 9. července pak Pražský baseballový týden. Po PBT bude následovat volný víkend, který požadovali hráči a je to termín, kam se nesmí překládat žádný zápas.

Po dalších třech hracích kolech následuje víkend určený pro odložení zápasů a víkend pro Mužský národní tým, kde NT odehraje přátelská utkání.

V pátek 16.8. pak začíná play-off semifinálovou sérií, která bude formátem best-of-5. Vše vyvrcholí od 6.9. Czech Series, která bude formátem best-of-7. Týmy na pátém až osmém místě si pak zahrají Nadstavbu o Extraligu společně se dvěma nejlepšími týmy z 1.ligy v pěti kolech po třech zápasech v jednom kole se stejným soupeřem.

Celkem se tedy v základní části odehraje 140 zápasů, 35 zápasů na tým a play-off přidá minimálně pět a maximálně 12 zápasů pro první čtyři týmy po základní části. Týmy na pátém až osmém místě po základní části odehrají dalších 15 zápasů v Nadstavbě o Extraligu. Extraligové týmy skončí nejdříve 9.9 a nejpozději 22.9. což je nejdelší sezóna za posledních několik let. Cílem STK je udržet tento formát po dobu několika let.

Termínová listina Extraligy:

Starší články