1. Home >
  2. Eagles Praha

Eagles Praha

Základní informace

EAGLES Praha z.s.
Pálkařská 225, 140 00 Praha 4
IČO 60445190
eagles@eagles.cz
www.eagles.cz
Rajče, facebook, youtube

Založení klubu: 1981
Celkem členů: 338
Členů mladších 18 let: 266

V extralize od: 1993
Celkem roků v Extralize: 27
Pozice 2022: 3. místo
Úspěchy: vícemistr Extraligy (5x - 2019,2012, 2004, 1999, 1997)
Vítěz ČBP (3x - 2016, 2005, 1993)

Drábek Jan
předseda, generální manažer
jdrabek@eagles.cz
+420 603 293 565

Viktorýnová Daniela
místropředseda
daniela.viktorynova@centrum.cz
+420 702100240


Tým

Vladimír Chlup
Hlavní trenér

Barva dresů domácí: bílá
Barva dresů hosté: zelená

Hřiště

Baseballový a softballový areál Eagles Praha
Pálkařská 225
140 00 Praha 4

GPS : 50°2'5.824"N, 14°26'6.976"E
https://goo.gl/maps/KawjSKW9JUN2

Rozměry: LP 97 m, SP 114 m, PP 98 m

MHD: zastávka Na Vrstevnici - bus 170
MHD: zastávka Nádraží Krč - bus 121, 293
Parkoviště: 50 vozů
Občerstvení: ano (restaurace)
VIP: ne
Dětský koutek: ano


Historie

1981 - 3.2.1981 se v sokolovně Na Balkáně schází ustavující schůze, úplný název oddílu byl TJ Sokol Praha 4 – Krč, první rok existence znamenal i první mistrovský titul pro Krč a to v baseballu.

1982 - Muži vyhráli tři tituly, Český baseballový pohár, Národní ligu v softballu mužů, mistrovský titul v baseballu.

1983 - Titul v Narodní lize mužů v softballu.

1984 - Tento rok byla objevena plocha v Krčském údolí, byla to černá skládka, která však svou velikostí odpovídala potřebám baseballu a softballu.

1985 - Titul v Narodní lize mužů v softballu.

1986 - Ženy získaly svůj první titul, softballisté přidávají již další titul do své sbírky, baseballisté jsou druzí a baseball byl zařazen do programu Olympijských her s první účastí v Barceloně 1992.

1987 - Krčský baseball jede poprvé na oficiální turnaj CEB (Evropská baseballová federace), na Pohár mistrů evropských zemí – B skupiny a ženám se vydařila zlatá obhajoba.

1988 - Zatím nejlepší "Zlatá sezóna" v 30tileté historii Krče, která vyhrála všechny mistrovské tituly, baseball, softball muži a softball ženy, od té doby se podobný kousek zatím nikomu nepodařilo zopakovat.

1989 - Titul v softballu mužů, v Krči se hraje na upravené ploše, což je pouze rovná plocha, pokrytá však štěrkem z navážky a navrch zakrytá nízkou vrstvou písku.

1990 - První svobodný rok pro baseballisty a softballisty, a to nejen v Krči, první svobodné výjezdy k zahraničním turnajům, softballisté Krče získali titul Přeborník ČSFR.

1991 - Softball mužů držel svou vysokou laťku, opět mistrovský titul, ženský softball byl zařazen do programu olympijských her a to s účinností od OH v Atlantě.

1992 - Softball muži první, v baseballu se poprvé stává Sokol Krč organizátorem tradičního turnaje Pražský baseballový týden a to na pronajatém hřišti Tempo Praha, které jsme pro turnaj museli dobudovat.

1993 - V tomto roce se oddělovalo všechno, kromě rozpadu ČSFR se oddělily i softballistky a softballisté, svůj první mistrovský titul získali žáci v baseballu.

1994 - Softballisté získali jubilejní, celkově již desátý titul, to nejdůležitější přišlo až v samotném závěru roku, v Krči se začala zelenat tráva na prvním hřišti.

1995 - Poprvé se Pražský baseballový týden hraje na prvním novém hřišti v Krči, baseballový tým se ocitl na konci roku na sestupovém místě do nižší soutěže, kadeti a třináctiletí se stali mistry ČR.

1996 - Baseball se vrátil mezi českou elitu, jediné zlato přivezli z mistrovství republiky kadeti.

1997 - V červnu došlo k slavnostnímu otevření klubovny, po mnoha a mnoha letech čekání se hráči a hráčky Sokola Krč konečně dočkali.

1998 - První dívčí mládežnický titul pro Krč, zasloužily se o něj v softballu juniorky.

1999 - Další titul vyhráli baseballoví kadeti, byl to zatím zároveň poslední rok, kdy Sokol Krč získal v sezóně jen jeden jediný mistrovský titul, od tohoto data došlo k obrovskému nárůstu vítězství ve všech kategoriích, je položen základní kámen tréninkové haly.

2000 - 22.2.2000 a zároveň ve 20 roce existence klubu, byla slavnostně otevřena nová tréninková hala, začaly přibývat tituly, úspěšní byli muži v softballu, také vyhráli PMEZ, další mistrovský titul získali mladší kadeti v baseballu, softballové kadetky a juniorky, 18.12. byla podepsána smlouva s generálním sponzorem klubu, firmou Altron.

2001 - Bylo vybudováno umělé osvětlení na hlavním baseballovém hřišti, které realizovala firma Eltodo, opět několikanásobný zisk titulů zajistily mladé softballistky, starší a mladší juniorky, žákyně a přispěli také baseballoví žáci.

2002 - Dívky získaly v softballu všechny tituly, které byly k dispozici, tedy celkem čtyři, baseballisté vůbec poprvé vítězí v jedné z elitních evropských soutěží v A skupině Poháru CEB, a také od slavné profesionální Major League Baseball získává Sokol Krč grant ve výši 98 541 dolarů na rozšíření tréninkové haly, dochází ke změně názvu klubu na SK Krč Altron.

2003 - Všechny možné české softballové tituly, které se udělovaly ženám a dívkám, mají jediného vítěze a adresáta - Krč Altron, je to poprvé v české softballové historii, dva tituly přidali baseballoví mladší kadeti a žáci.

2004 - Ženy vyhrály titul, dívky získaly dva tituly, dva přidali mladí baseballisté, historicky první přibyl od softballových žáků.

2005 - V Krči se hrají finálové skupiny Mistrovství Evropy v baseballu a také v softballu žen, na konci roku v Krči skončilo 7(!) domácích mistrovských titulů, navíc baseballisté vyhráli Český baseballový pohár a softballisté Pohár vítězů pohárů, při ME v baseballu zavítal do areálu prezident České republiky Václav Klaus.

2006 - V roce 25.výročí klubu jsme získali pouhých pět titulů, juniorky, mladší juniorky, kadetky, žákyně a také mladší kadeti v baseballu

2007 - Dva tituly softballistek, loňský rok zopakovaly kadetky a žákyně.

2008 - Opět další multisezóna, 6 titulů končí v Krči, v baseballu junioři, mladší kadeti, v softballu ženy, juiniorky, kadetky, T ball

2009 - V Krči se hraje jedna ze základních skupin MS v baseballu, zatím nejvýznamnější akce v historii areálu, softball přidal další tituly, opět kadetky a po devíti letech muži softball, mění se název klubu na Eagles Praha.

2010 - Tentokrát přidal více titulů baseball, junioři, starší kadeti a žáci, v softballu kadetky.

2011 - V jubilejním roce, 30 let od založení klubu, přibyly další dva mistrovské tituly, které přidaly v softballu ženy a juniorky.

Sportovně klub určitě obstál na výbornou. Za dobu svojí existence nashromáždil až neuvěřitelných 90 titulů! V tomto počtu jsou zahrnuta vítězství v celorepublikových mistrovských soutěžích, pohárových soutěžích a soutěžích, pořádaných Evropskou baseballovou či softballovou federací. Přesto chybí třeba u baseballistů zopakování dávno minulých úspěchů v podobě nejcennějšího titulu u mužů. Vždyť naposledy jsme se z něj radovali v roce 1988! Areál svým rozsahem a vybavením patří jednoznačně mezi špičku v Evropě. Komplexů, které se dají srovnávat s Krčí, je jen pár. Rozhodně se dají spočítat na prstech jedné ruky. A co se týká počtu hřišť v jednom areálu, komplex je největší v Evropě. Organizačně se klub řadí také na jedno z prvních míst a to opět i v rámci Evropy. Těžko se bude hledat areál, kde by probíhalo, více méně pravidelně, tolik vrcholových akcí a to jak domácích, tak i zahraničních. Přesto je i do budoucna stále ještě co zlepšovat. Sportovně, organizačně i v areálu. Protože úspěchů ve sportu není nikdy dost..... Krč oslavila 30 let Rok 2011 byl pro Eagles Praha, dříve SK Krč Altron, a nejdříve TJ Sokol Praha 4 – Krč, určitě jedním z nejvýznamnějších. Před 30 lety, přesně 3.2. 1981, se totiž začaly psát první stránky klubové historie. Hned od začátku si všichni hráči a hráčky před sebe postavili náročné cíle. A to jak herní, tak organizační, ale i mnohé další. A zda se vše podařilo splnit...?

2012 - V Eagles Parku se slavily dva tituly a to hned v jeden den. Nejprve junioři uzavřeli sezonu nejlepším možným způsobem, poté svůj titul obhájily na domácí půdě i softballistky. V areálu se uskutečnil první ročník Super Cupu - pohár nejlepších evropských softballových družstev mužů.

2013 - Vyjímečný rok pro softballistky Eagles, kterým se podařilo získat zlatý hattrick. Během jednoho měsíce opanovaly domácí pohár, potřetí v řadě extraligu a poprvé v historii získaly pro český softball zlatou medaili z Poháru mistrů evropských zemí. Triumf je o to cennější, že se tak událo na domácí půdě Eagles Parku před zaplněnými tribunami. Baseballisté vyrazili do Regensburgu na evropský pohár a na mezinárodní scéně se neztratili a předváděli líbivý baseball.

2014 - Ženy přidaly do klubové sbírky již 11 mistrovský titul. Dařilo se však i mládežnickým týmům žákyně získaly mistrovský titul a nejmladší kategorie U10 opanovala nejvetší turnaj malých dětí ZLATÝ SUPERPOHÁR 2014.

2015 - V roce 2015 zaznamenali největší baseballový úspěch kadeti, kteří po 5. letech vybojovali titul mistra ČR. Celkově byla sezóna po sportovní stránce úspěšná. Kromě již zmíněného titulu kadetů získaly ženy v extralize titul vicemistryň ČR, stejného úspěchu dosáhly také kadetky a naši nejmenší t-ballisté. Krásného výsledku dosáhli také muži v softballové extralize, kteří vybojovali 3. místo. Další velký úspěch si připsali žáci, kteří dokázali vyhrát Český baseballový pohár.