>

Čeká nás repríza loňského finále

Evženie Votinská, 14.04. 2022 Extraliga

Ve třetím extraligovém kole se mohou fanoušci baseballu těšit na reprízu loňské Czech Series mezi Draky Brno a Arrows Ostrava, ale i další souboje slibují dobrý baseball a možné zajímavé výsledky i směrem k postupu do TOP6. Základní část končí totiž už 21. května.

Do sezóny vstoupili z loňských finalistů lépe Draci, kteří jsou zatím bez porážky a se šesti výhrami jasně první v tabulce. Arrows byli úspěšní v sérii s Hrochy, a tak oba týmy mohou navázat na minulé vydařené kolo. Drakům se daří v útoku, mezi TOP10 pálkaři Extraligy mají hned pět hráčů, prvenství stále drží Martin Červinka. A doufají, že se jim v tomto atributu bude dařit i nadále. „Bude to těžký soupeř, mají výborného nadhazovače Satoriu. Dva zápasy hrajeme na hřišti soupeře, který má menší hřiště. Musíme zabrat a zkusit vydolovat co nejvíce to půjde a hrát jako v minulých zápasech, tedy dobře na pálce i v obraně,“ plánuje před sérii jeden z trenérů David Winkler. Ostravský reprezentant Ondřej Satoria odházel s Hrochy celý zápas a po zásluze se díky hlasování fanoušků stal Nadhazovačem týdne. Tým bojuje se zraněními hráčů, ale na souboj s Draky bude jistě dobře připraven. „Snažíme se zaměřit víc na pálku, která zatím lehce pokulhávala, jinak na přípravě nic neměníme, vše probíhá normálně. Díky velkému počtu zranění se snažíme zapojit do tréninku co nejvíce hráčů,“ přibližuje situaci v týmu Jakub Kubica.

V roce 2021 se týmy utkaly celkem 10x, přičemž díky Czech Series si 6 výher zapsali Arrows. Série začíná v pátek večer (19:00) na hřišti Arrows, kde pokračuje i v sobotu (13:00), v neděli se pak hraje v Brně rovněž od 13:00 hod. 

Zajímavá bude určitě také série mezi Eagles a Hrochy. Pražský tým se po ne úplně vydařeném prvním víkendu s Draky otřepal a bral tři vítězství nad Technikou a nyní ho tedy čeká třetí brněnský tým v řadě. „Myslím, že to bude vyrovnaná série,“ říká dlouholetá opora pražského týmu Petr Zýma a pokračuje: „Musíme hrát dobrou obranu, limitovat mety zdarma a nutit je švihat. Zatím se jeví silní na kopci, jsem zvědavý na Jona Kennedy, který podává dobré výkony. Musíme se kolem poloviny zápasu dostat do jejich bullpenu.“ Hroši hráli s Arrows vyrovnané zápasy, ale nakonec se museli spokojit pouze s jednou výhrou. „Poslední zápas série nám na začátku trochu utekl, a na pálce se nám tolik nedařilo,“ hodnotil výkon v jednom z utkání Jakub Bílek, ale recept na nezdar má jasný: „Musíme na to zapomenout a soustředit se na další víkend.“

První utkání série je na programu již v pátek od 13:00 hod. na Krči, kde se hraje ve stejný čas také v sobotu, v neděli se série stěhuje do Brna do areálu U Hrocha (13:00). 

Dobře vykročilo do sezóny Tempo Praha, které je s bilancí 3 výher a 1 porážky na průběžném 2.místě tabulky. Jeho soupeřem ve třetím kole bude nováček z Techniky Brno, který sice má na svém kontě jedno vítězství, ale série s Eagles mu nevyšla. Zbraně však neskládá. „Víme, že umíme hrát skvělý baseball. Není prostor polevit, každý zápas je rozhodující. Musíme ukázat naši silnou stránku,“ burcuje tým Robert Regner. Historické statistiky vzájemných utkání mluví pro brněnský tým (W-L 64-32), ale v posledních letech měli navrch Pražané. Přesto si nyní hráči Techniky věří: „Tempo má tento rok skvělé nadhazovače. Musíme jít krůček po krůčku a využít každé maličkosti. Věříme, že můžeme sérii vyhrát. Naši fanoušci si to zaslouží,“ doplnil Regner. Na úspěch ale také myslí jejich soupeř, jehož nadhazovači Skuija a Rabinowitz ukázali na začátku sezóny dobrou formu, Ethan Skuija je ve vedení v počtu udělených strike outů, kterých má na svém kontě už 21. Ale i tady vidí manažer týmu rezervy „Když nám ještě lépe sedne nadhazovací rotace, tak si myslím, že v kombinaci s naším útokem si jdeme pro dvě výhry a budeme se prát o tu třetí,“ plánuje Lubomír Čuhel.

Série startuje v sobotu 16.4. double headerem na hřišti Tempa v Libuši (12:00 a 15:00) a končí v neděli v Properity parku Kraví hora (13:00)

Sokol Hluboká, loňské překvapení a 4. tým celkového pořadí, nevstoupil do letošní sezóny tak dobře jako vloni. V prvním kole sice zvládl dvě výhry nad Technikou, ale minulý víkend se nedokázal prosadit proti Drakům. Jeho soupeř do třetího kola Nuclears Třebíč pak získali dosud jednu výhru v domácím duelu s Tempem. Třebíčské podle trenéra Jeffa Barta pálí zejména stahování běžců z met pro důležité body. Hluboká se pak musí vyvarovat zejména chyb v poli. „Jedeme dál, je třeba se rychle otřepat a poučit z chyb, které jsme proti silnému soupeři udělali. Proti Třebíči chceme ukázat, že na TOP6 máme,“ plánuje trenér Sokolů Zdeněk Josefus.

Vloni dopadly vzájemné zápasy lépe pro Hlubokou, avšak dvě utkání skončila pouze její jednobodovou výhrou. Série bude zahájena v sobotu dvěma utkáními na Hluboké (12:00 a 15:00), v neděli se mohou na extraligový baseball těšit fanoušci v Třebíči (13:00).

Zápasy bude opět možné sledovat prostřednictvím streamů či PBP na iScore na tv.baseball.cz, nedělní duel mezi Draky a Arrows (13:00 hod.) pak také na kanále ČTsport Plus s komentářem Martina Clause a Jána Jablonky, stream ze stejného zápasu pojede také u společnosti Tipsport.

 

Starší články