>

Arrows stoprocentní, Draci si spravili chuť na Eagles, Kotlářka zaváhala

Lukáš Ercoli, 18.07. 2019 Extraliga

Deštivý víkend má za sebou také česká nejvyšší soutěž. To mělo za následek, že víkendové zápasy se dohrávali v pondělí a ve středu. Arrows si dokázali třikrát poradit s Hrochy Brno a stále živí naději na první místo v TOP6 a přímý postup do CZECH SERIES. Eagles Praha dvakrát zaváhala s Draky Brno a musí se začít strachovat o prvenství. Kotlářka Praha v pondělní dohrávce víkendu zaváhala se svým pražským rivalem Tempem Praha a ztrácí jeden zápas na Wild Card Series. TOP6 pomalu míří do finále a stále není jasné, kdo se letos porve o titul českého mistra Extraligy.

Kvůli počasí se v pátek odehrálo pouze jedno utkání mezi Arrows Ostrava a Hrochy Brno. Začátek zápasu byl trochu vlažnější a jako první dokázali skórovat pálkaři Hrochů ve třetí směně. Na to odpověděli pálkaři domácích Arrows hned v následující směně třemi homeruny (Terell Joyce, Tomáš Juněc a Jakub Voják). Na začátku osmé směny se brněnští pálkaři dokázali prosadit na střídajícího Wesleyho Roemera a vyrovnat skóre na 4:4. V dohrávce téže směny se opět postavil do pálkařského boxu Tomáš Juněc, který opět poslal míč pryč ze stadionu, a tak tříbodovým homerunem rozhodl zápas. Závěr zápasu již pohlídal zahraniční nadhazovač domácích Christopher Burkholder a Arrows v prvním zápase zvítězili 7:4. Výborný start si připsal Marko Vykoukal (6.2 IP, 6 H, 2 R), pálkařsky při chuti byl Tomáš Juněc (2-4, 2 HR, 4 RBI, 2 R). Další vzájemná utkání se odehráli až v neděli, již v Brně. V druhém vzájemném utkání šli Hroši Brno v polovině utkání do vedení hned 4:0, kdy se dokázali prosadit na mladého reprezentanta Ondřeje Satoriu. V následující směně dokázali Arrows srovnat na 4:4 a v osmé směně se dokonce ujali vedení 6:4. V posledním dějství nejprve přidali ostravští opět dva body, ale domácí celek ještě v dohrávce zápasu zabojoval a byl krůček od vyrovnání. Utkání nakonec skončilo ve prospěch Arrows 8:7. Tomáš Juněc neztratil chuť ani v neděli a odpálil další homerun (2-5, HR, 4 RBI, 1 R). Poslední vzájemné utkání bylo čistě v režii reprezentačního nadhazovače Borise Bokaje, který odházel complete game a téměř k ničemu brněnský celek nepustil (9 IP, 7 H, 1 R, 8 SO). Naopak ostravští odpálili hned 11 úspěšných odpalů a i díky třem chybám domácích v poli vyhráli i třetí vzájemné utkání poměrem 5:1.

V jediném sobotním zápase se utkali pražští rivalové – Kotlářka Praha a Tempo Praha. Dlouho se v tomto utkání čekalo na nějaké body, první skórovala Kotlářka až v páté směně. V sedmé směně Tempo dokázalo srovnat krok a zápas byl vyrovnaný 1:1. Nakonec došlo až na prodloužení, ve kterém byla úspěšnější Kotlářka a skórovala hned dvakrát. Josef Cihlář nic pálkařům Tempa nepovolil a dotáhl svůj tým k cennému vítězství 3:1. Za zmínku stojí výkony obou startujících nadhazovačů, za Tempo Marka Minaříka (7 IP, 2 H, 1 R, 6 SO) a za Kotlářku Daniela Padyšáka (8 IP, 6 H, 1 R, 8 SO). Na pálce exceloval trenér Kotlářky Scott Mulhearn (2-5, 3 RBI). Druhé utkání se odehrálo v neděli opět v areálu Tempa Praha. Opět se dlouho čekalo na první body a opět byla první úspěšnější Kotlářka, která skórovala ve čtvrté směně. Nakonec klíčová byla směna šestá, ve které pálkaři Kotlářky skórovali hned 5x a ujali se tak komfortního náskoku 6:0. Oba týmy do konce utkání přidali po dvou bodech, až utkání skončilo 8:2 pro hosty. Výborným výkonem se blýskl reprezentační nadhazovač Jiří  Vavruša, který úplně vymazal pálkaře Tempa (7 IP, 3 H, 0 ER). Na pálce exceloval zejména Joseph Truesdale (2-5, HR, 3 RBI, 1 R) a Jáchym Puš (3-4, 1 RBI, 1 R). Poslední utkání se dohrávalo v pondělí v areálu Eagles a mělo zcela odlišný průběh. Hned v první směně se Tempo ujalo vedení 1:0. Na to odpověděli pálkaři Kotlářky ve druhé směně dvěma body, to ale bylo ze strany Kotlářky téměř všechno a zbytek zápasu už byl v režii Tempa. Které přidávalo postupně body, až na 5:2. Kotlářka v poslední směně pouze korigovala finální skóre na 5:3. Výborný výkon předvedla zahraniční posila Tempa, která odházela celý zápas – Peter Reyes (9 IP, 4 H, 3 R, 7 SO). Na pálce se blýskla staronová zahraniční posila Jake Rabinowitz (3-5, 1 RBI, 1 R). Díky tomuto zaváhání Kotlářka ztrácí na Draky Brno jedno vítězství, kteří jsou na třetím, tedy postupovém místě do Wild Card Series.

Poslední vzájemné zápasy sehráli Eagles Praha a Draci Brno, kteří se poprvé střetli kvůli počasí až v neděli ve dvojutkání. V prvním zápase se nejprve prosadili pálkaři pražského celku a ve čtvrté směně vedli 3:1. Následovala ale pátá směna, která byla zlomová pro celé utkání, jelikož v ní brněnští pálkaři zabrali a skórovali hned 5x. I přes jeden bod pražského celku v sedmé směně si Draci pohlídali vedení a nadhazovač John Hussey dovedl svůj tým k vítězství v prvním vzájemném střetnutí – 7:4. Vítězství si připsat reprezentační nadhazovač Radim Chroust (7 IP, 8 H, 4 ER), v útoku exceloval bratr Přemek Chroust (2-5, 3 RBI) a Zachary Wilson (2-3, 1 RBI, 2 R). V následujícím utkání proti sobě na nadhazovacím kopci začali zahraniční akvizice, za Draky Peter Moylan a za Eagles Adam Holland. První směna byla trochu divočejší, kdy Eagles skórovali 2x po homerunu ostrostřelce Matěje Hejmy. Naopak pálkaři Draků se nenechali zahanbit a v dohrávce první směny skórovali hned 4x po sérii několika úspěšných odpalů. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a pražský celek srovnal krok už ve třetí směně, dokonce otočil zápas ve svůj prospěch v páté směně jedním bodem. Eagles se však nevyvedlo střídání nadhazovače v osmé směně a konec zápasu patřil Drakům. Skórovali 4x a otočili zápas na svoji stranu – 8:5. Zkušený Martin Schneider zavřel devátou směnu třemi strikeouty a brněnský celek si odvezl z Prahy dvě cenné vítězství. Série se dohrávala až ve středu v Brně na Městském baseballovém stadionu. Draci se ujali vedení 3:1 po pěti směnách, ale následovala zlomová šestá směna, kdy pražský celek našel recept jak na mládežnického reprezentanta Lukáše Hloucha, tak na střídajícího Johna Husseyho. V této směně skórovali hned 7x a zápas se zdál být prakticky rozhodnutý za stavu 8:3. To by však nebyli Draci Brno, aby svého soupeře i přes takto nepříznivý stav nepotrápili a postupně stáhli vedení hostujícího celku na 9:7. To však bylo z jejich strany vše a Eagles si z Brna odvezli velmi cenné vítězství, díky kterému se udrželi na první pozici v průběžné tabulce. Při chuti již tradičně byl Matěj Hejma (3-5, 2 RBI, 1 R, 2B) i Zachary Wilson (3-4, 1 RBI, 2 R, 2B).

Starší články