>

Arrows hostí v jediném víkendovém duelu Tempo

Evženie Votinská, 27.06. 2019 Extraliga

Další fáze sezóny a zápasy o postup do nejlepší trojky mají nyní reprezentační přestávku. Ale přesto se mohou příznivci extraligového baseballu na dvě utkání těšit. Jedinými zápasy TOP6 tento víkend bude double mezi Arrows Ostrava a Tempem Praha. Týmy si své vzájemné souboje odložily kvůli účastí Arrows v Champions Cupu.

Do zápasů jdou z odlišné pozice – Tempo dosud nezískalo ani jednu výhru, Arrows jsou naopak v popředí tabulky, ale v poslední sérii s Eagles odešli dvakrát poražení. V základní části slavili ostravští tři vítězství. Tempo se tak bude snažit obhájce titulu překvapit na jejich domácí půdě. Arrows zatím neprožívají nejlepší vstup do play-offové části soutěže a po návratu z Champions Cupu se jim nedaří podle jejich představ. Můžeme očekávat velmi kvalitní utkání, už jen díky tomu, že oba týmy čekají pouze dva zápasy a budou tak mít dost kvalitních nadhazovačů. David Nevěřil: „Do obou zápasů půjdeme určitě naplno a doufám, že se naši starteři ukáží v plné síle. Konkrétní jména zatím tým nezná, ale všichni se připravují na 100%, a jakoukoli variantu, kterou jim trenéři připraví.“
Ve vzájemných zápasech v ZČ mají výhry Romer, Satoria a Bokaj, do zápasů se zapojili ještě Burkholder a Matěj Satoria. Nejvíce směn v dresu Tempa odházeli Anderson a Rabinowitz.

Oba týmy se shodly, že jim extraligová přestávka prospěla. Aleš Navrátil: „Pauza nám přišla vhod zejména kvůli regeneraci po Poháru a následných zápasech s Eagles.“. S tím souhlasí i David Nevěřil: „Pauza nám určitě prospěla, tým je v dobré náladě, věřím, že probudíme náš útok a začneme vyhrávat.“
Ano, útok Tempa není v dobré kondici, jeho pálkaři dokázali během 6 zápasů získat pro tým pouze 8 bodů, Arrows naopak, při stejném počtu odehraných zápasů, 29. Jejich nejlepším pálkařem v TOP6 je Roemer s pálkařským průměrem .500, daří se také Michaelu Vykoukalovi (.364). Z Tempa je pak nejúspěšnější Petr Šusta s BA .357, těsně zatím Lacayo (.350). Ve vzájemných utkáních to pálilo také Joyceovi (.636) a Rubanowitzovi (.417). Ve třech zápasech viděli diváci celkem 5 homerunů – Rubanowitz 2x, Joyce, Vykoukal a Marek Minařík.

„Rádi bychom navázali na výsledku a hru před startem v Champions Cupu a dál bojovali o první trojku v nadstavbě,“ přibližuje Aleš Navrátil. Ale také pražský tým si do sobotních duelů věří: „Pevně věřím, že pokud bude štěstí na naší straně, jsme schopni s Arrows hrát vyrovnanou partii a rozhodně se budeme snažit urvat minimálně jedno vítězství,“ potvrzuje David Nevěřil.

Hraje se v sobotu v Ostravě od 13:00 a 16:00 hod.

Starší články