>

Nadstavba TOP6 startuje soubojem Arrows a Draků

Evženie Votinská, 24.05. 2019 Extraliga

Trochu ve stínu posledních zápasů základní části Extraligy startuje další fáze soutěže, Nadstavba o titul, resp. zápasy TOP6. Draci Brno a Arrows Ostrava, tedy dva nejlepší týmy ze základní části, loňští a předloňští finalisté, rozehrají o víkendu souboje o nejlepší pozice v bojích o titul.

Oba týmy startují první červnový týden v evropských pohárech, a tak si zápasy TOP6 odehrají již nyní. Vzhledem k tomu, že se do nadstavby nezapočítávají výsledky ze základní části, a její vítěz má jistotu finále, půjde hned v úvodu další části soutěže o hodně.

Z letošních vzájemných zápasů zatím vyšli lépe ostravští, kteří získali 2 výhry. Týmy mají kvalitní pálkaře i skvělé nadhazovače, na soupiskách plno reprezentantů a také kvalitních zahraničních posil a hvězd. Těmi nejzářivějšími jsou Terrell Joyce v dresu Arrows a Peter Moylan v dresu Draků. Joyce potvrzuje na pálce své loňské výkony, za které obdržel 3 individuální ceny. Jasně vévodí pálkařským statistikám – má na svém kontě 45 hitů, z toho 9 homerunů, po jeho odpalech doběhlo 31 hráčů pro bod. V podstatě každý jeho druhý start na pálce je hit. Moylan odházel zatím 12 směn, zapsal 1 winner, dovolil soupeřům odpálit 6 hitů, povolil pouze jeden bod. Jeho zkušenosti po 12 letech v MLB jsou opravdu cenné. Výkony Draků a Arrows ale nestojí pouze na těchto dvou hráčích. V top 10 pálkařů (podle BA) celé soutěže jsou 2 Draci – Adam Hajtmar a Martin Schneider, a Hubbard, který po hostování v Blansku, opět hraje za Draky, a kromě Joyce také 2 hráči Arrows – Jakub Malík a Tomáš Juněc. Mezi nadhazovači jsou podle ERA v nejlepší desítce 3 hráči z každého klubu. Po 6 výhrách mají Roemer a Bokaj, bez porážky jsou Radim Chroust, Bokaj a Furko. Chroust, Roemer a Satoria pak mají velmi vyrovnanou statistiku umožněných bodů na zápas a to 1.22, 1.27 a 1.29.

V letošních vzájemných utkání se na pálce dařilo Roemerovi – 5 z 9, Juněc trefil 6 hitů, z toho 1 homerun. Ten odpálili ještě další 3 hráči – Joyce, Malík a Budský. Ostravské výhry mají Boris Bokaj a Wesley Roemer, který ještě vloni hrál za Draky; brněnskou pak Michal Sobotka. Nejvíce směn odházeli Marko Vykoukal a Roemer, na druhé straně Jan Vašourek a Michal Sobotka. Jak proti sobě manažeři týmů postaví jednotlivé nadhazovačské baterie, kdo bude na koho pálit, kdo odkryje nějaké další karty, a kdo vykročí lépe směrem k vidině finále, se dozvíme až o víkendu.
Série začíná v Ostravě v pátek večer pod světly, na stejném místě se hraje také v sobotu po obědě a poslední utkání je na programu v neděli na MBS v Brně.

 

 

Starší články