>

Druhý hrací víkend je před námi

Evženie Votinská, 04.04. 2019 Extraliga

Úvodní série jarních zápasů základní části Extraligy přinesla zajímavé výsledky a věříme, že o překvapení nebude nouze ani v dalším průběhu soutěže.

Olympia Blansko odehrála své první utkání s Nuclears Třebíč již ve středu večer a na domácím hřišti zvítězila 12:8 a vylepšila si tak vzájemnou historickou bilanci W-L na 2-6. Olympii vyšel začátek zápasu, kdy po třech směnách vedla již 9:0. Dondrei Hubbard se blýskl 4 hity, 3 dobré odpaly měl třebíčsí Brent Gillespie. Hubbard se tak dostal do vedení mezi pálkaři s průměrem BA .545. Další zápasy této dvojice jsou na programu v pátek večer v Blansku a v sobotu po obědě v Třebíči. Blansko začalo tuto sezónu výborně, má na svém kontě již tři výhry, což je půlka loňských winnerů za celou základní část. Nuclears jsou momentálně na bilanci W-L 2-2.

V pátek odpoledne přivítá Kotlářka Praha Skokany Olomouc, další dva zápasy se hrají v Olomouci v sobotu odpoledne. Oba týmy braly z prvních tří utkání této sezóny po 1 výhře. Zatímco Skokani určitě mohou být s jedním skalpem mistrovského týmu spokojeni, Kotlářka jistě počítala z trojutkání s Tempem s lepší bilancí. Loňské vzájemné zápasy vyšly lépe Kotlářce s W-L 3-0, historicky je pak skóre výrazně příznivé pro pražský tým v poměru 38-3. Skokanští pálkaři ale byli o víkendu určitě více vidět – odpálil celkem 25 hitů oproti 15 kotlářským. Skokanské útočné prapory držel nahoře Matěj Lázníček s 5 hity. Na druhé straně trefil Jakub Sládek dva homeruny a odpoutal se tak v tabulce Klubu českých homerunářů od Iva Kučery – momentálně je na počtu 69 homerunů. První winnery v sezóně získali Mason Felt, olomoucká posila z USA a Daniel Padyšák.

V pátek odpoledne se rozehraje také brněnská série mezi Technikou a Hrochy. Technika tak druhý víkend po sobě nebude muset opustit Brno. V pátek a v sobotu se hraje na Kraví Hoře v neděli pak v Areálu U Hrocha. Technika měla vstup do soutěže těžký, v ani jednom ze tří utkání s Draky nenašla na svého soupeře žádnou zbraň. Hroši získali v sérii s Blanskem jednu výhru, což asi také není to, co před soutěží chtěli. Dobrou pálkařskou formou se prezentoval Dan Ondroušek s 5 hity z 11 startů, 5 dobrých odpalů trefil také Michal Ondráček. Na druhé straně se dařilo Richardu Sázavskému, který si z trojutkání s Draky přinesl 5 hitů, z toho 1x 2B a 1xHR. Hroší výhru řídil výborným výkonem na kopci Steven Chambers, paradoxně v minulosti hráče Techniky. Vloni si Hroši poradili s Technikou ve všech 3 utkáních, historicky je na tom lépe mistr Extraligy z roku 2011 a to 27-14.

Pod novými světly startují v pátek svou sérii Eagles Praha s Arrows Ostrava. Další dvě utkání se hrají v sobotu večer a v neděli odpoledne v Ostravě. Kluby se naposled utkaly na podzim loňského roku ve Wild Card Series, ostravští byli, jak známo úspěšnější (5:3, 8:0) a nakonec dokázali ve finále porazit Draky. Oba týmy mají finálové ambice i pro tento rok. V prvním víkendu ostravští obhájci získali dvě výhry nad Skokany, Pražané si poradili s Nuclears Třebíč pouze jednou. Vloni byli i se započítáním WCS úspěšnější Arrows s celkovým poměrem W-L 8-1, historicky je na tom jasně 60-38 lépe loňský bronzový tým. Týmy byly v uplynulém víkendu na pálce aktivní a dohromady odpálili celkem 56 hitů, z toho 15 dvoumetových, 3 trojmetové odpaly a 2 homeruny (Grepl, Jarvis). Na prkně se výhrami představili reprezentanti Boris Bokaj a Tomáš Duffek, výhru má také Marko Vykoukal. Arrows představili posilu Roemera a Eagles Jarvise, ale oba američtí nadhazovači odcházeli se zápasu jako „prohrani“.

Bez porážky jsou v Extralize už pouze Draci Brno, Tempo Praha sebralo dvě výhry nad Kotlářkou na jejím hřišti, ale na domácí půdě třetí vítězství nepřidalo. I tak může být loňský tým se startem do Extraligy spokojen. Dobře začal na pálce Jake Rabinowitz, která má na svém kontě po třech utkáních 4 hity a 4 stažené body. Draci předvedli svou útočnou sílu, získali v úvodních utkáních 41 dobrých odpalů, protočili 8 nadhazovačů, včetně australské posily Petera Moylana, který startoval páteční duel. Na kopci by se měl objevit i v sérii s Tempem a to jako startující nadhazovač nedělního utkání. Také Tempo ukázalo svou nadhazovačskou posilu, Jhai Anderson odházel necelé 4 směny a získal první výhru pro svůj tým v tomto roce. V roce 2018 byli ve vzájemných zápasech jasně úspěšnější Draci s bilancí W-L 7-0, historicky je rozdíl také jasný 83-11.

Podrobný rozpis zápasů zde

Starší články