>

Hodnocení sezony: 5. místo Tempo Titans

Jan Beneš, 26.02. 2019 Extraliga

Tradiční účastník extraligy byl milým překvapením ročníku 2018. Hlavně na domácí půdě „Titáni“ nedávali svoji kůži lacino, o čemž se mohli přesvědčit mj. mistrovští Arrows Ostrava. Jak hodnotí uplynulou sezonu trenér LUBOMÍR ČUHEL?

Luboši, jaká byla sezona 2018 pohledem Titans?

Přes dlouhou sérii proher v základní části se nám podařilo splnit stanovený cíl - postoupit do TOP 6, tam získat zkušenosti od tradičních play-off týmů a uhrát co nejlepší výsledek.

Jaký byl nejlepší moment sezony?

Úspěšná série proti Hrochům Brno, kterou jsme vyhráli 3-1.

Kdy ti bylo v sezoně nejhůře?

Po dvou prohrách v základní části na přelomu května a června, ze kterých vyplynulo, že postup do nadstavby již nejspíš nebude plně v našich rukách.

Jaká panovala spokojenost s výkony importů?

Jake Rabinowitz byl opět naší oporou jak v útoku, tak zejména na nadhazovacím kopci. Ze všech nadhazovačů letos pozbíral nejvíce W - 9. V polovině základní části nás ve vnitřním poli posílil Christopfer Martinez. Oba hráči pokračovali nebo se zapojili do aktivního rozvoje mládeže v našem oddíle, což je vždy vítáno.

Kdo byl Hráčem sezony Titans a proč?

Hráčem sezóny je nováček na naší soupisce - Marek Minařík. Marek zodpovědně zastoupil pozici druhého startera v nadhazovací rotaci a v nadstavbě o titul týmu velmi pomohl i v útoku. S BA .393 byl pátým nejúspěšnějším pálkařem nadstavbové části. Marek byl oceněn cenou MVP na oddílovém galavečeru.

Jak se ti zamlouvala návštěvnost na domácích zápasech a celkově v extralize. Pomáhají propagační akce?

Návštěvnost byla tradičně velmi kolísavá a závislá na počasí. Propagační akce na události typu Opening Day pomáhají, ale do příštího roku chceme zejména zlepšit příchozím divákům komfort sezení a úroveň občerstvení.

Co nového se chystá do sezony 2019?

Viditelné budou změny jak v areálu - dokončení haly, nové pálkařské zázemí a bullpeny hostů, tak vzhledem k turnaji ME U23 i na hřišti v podobě nových prvků pro zvýšení bezpečnosti hráčů. Nové budou však zejména cíle, které přirozeně posouváme. Budeme se rvát o to být v horní trojce a mít tak šanci bojovat o titul až do konce nadstavbové části.

Starší články