>

Hodnocení sezony: 9. místo Skokani Olomouc

Jan Beneš, 30.11. 2018 Extraliga

Hanácký celek bohužel nenavázal na šestou příčku z minulého ročníku, kdy se tým opíral převážně o nadhazovací výkony dua McNabb – Brammer a obsadil devátou příčku. Sezonu 2018 zhodnotil hrající trenér MICHAL KOHOUT.

Jak byste zhodnotil sezonu?

Po uplynulé sezoně, která se povedla výsledkově i herně, byl letošní ročník zklamáním. Nejen počtem výher, ale i předvedenou hrou.

Kdy vám bylo nejhůře?

Velká facka přišla v prvním double baráže, kdy jsme po našem špatném výkonu dostali naloženo od Jablonce. Na začátek baráže jsme nebyli dobře připraveni především v hlavách. Abychom zůstali ve hře, museli jsme v dalších zápasech stoprocentně bodovat.

A jaký byl nejlepší moment?

Nejedná se o nejlepší, ale spíš o nejpozitivnějš; udržení extraligy.

Opětovně jste využili dobrých kontaktů a přivedli do kádru zahraniční hráče. Jak hodnotíš výkony Nathana van den Lindena a Joela Chapmana?

Nathana van den Lindena jsme znali už z minulého působení u nás. Jedná se o velmi dobrého middle infieldera a skvělého nadhazovače (dokazoval to minulou sezonu v Austrálii kdy házel i ABL za Adelaide Bite). Bohužel na kopci jsme ho nemohli pořádně využít, protože bychom výrazně oslabili střed pole, kam jsme neměli moc alternativ. Joel Chapman odvedl, co jsme od něj čekali a s čím přijížděl. Není tak dominantní nadhazovač jako naši loňští importi, ale ve většině zápasů předkládal pálkaře poli, to si s tím však ne vždy poradilo.

Kdo by v Olomouci získal pomyslné ocenění Hráč sezony?

Vysokou úroveň si udržuje dlouhodobě Jakub Voják. Dokázal to i v bojích o titul v dresu Arrows. Matěj Lázniček měl dobrou sezonu, což potvrdil i skvělým vystoupením v dresu ČR na AMS na Tajwanu. Velmi překvapil na pálce také Marek Sova, který se mezi nás vrátil po cca pěti letech.

Jak se vám zamlouvala návštěvnost na domácích zápasech a celkově v extralize. Pomohly v tomto ohledu propagační akce?

U nás byla návštěvnost standardní. V extralize je vidět, kde má baseball jméno a kde se hodně pracuje na propagaci. Např. návštěvnost na Arrows a v Třebíči je velmi dobrá. Doprovodné akce lákají návštěvníky i na ostatní stadiony. Např. náš Veteran Day měl úspěch a rádi bychom v něm pokračovali.

Co nového chystáte do sezony 2019?

Na nové sezoně se usilovně pracuje. Pro diváky a návštěvníky bychom rádi připravili další akce a lákadla. Uvidíme.

Starší články