>

Baseballový Army Day v Třebíči: průlet vrtulníku a přehlídka bojových psů

juh, 29.04. 2018 Extraliga

Domácí baseballová extraliga opět dokázala, že může pořádně bavit rodiny s dětmi. V Třebíči Nuclears se v sobotu podruhé uskutečnilo Army Day s bohatým doprovodním programem. Hráči ve spolupráci s 225. letkou bojového zabezpečení z 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou připravili armádní show – atraktivní přelet bojového vrtulníku, přehlídku bojových psů a výcvik dravců. Také samotné utkání bylo napínavé, domácí baseballisté přehráli Skokany Olomouc 9:8 až v poslední směně.

Český baseball už druhým rokem intenzivně láká diváky na stadion. Jedním z taháků je Army Day. Ten se o víkendu uskutečnil na hřišti Draků Brno a také v Třebíči Nuclears. Nad zaplněnými tribunami po slavnostním nástupu a státní hymně létal bojový vrtulník. Vojáci do Třebíče dovezli zbraně, ke kterým se civilisté jen tak nedostanou. Samozřejmě bez nábojů. „Celá akce byla koncipována jako hold vojákům. Atmosféra byla skvělá, zaplněné tribuny nás mohutně podporovaly,“ prohlásil Jan Gregor, manažer baseballistů z Třebíče Nuclears.

Velký ohlas měla přehlídka bojových psů a skákací hrad. Jenže atraktivní byla také samotná hra. V ní domácí hráči vyzvali Skokany Olomouc. Hosté po první třetině utkání vedli 0:2, jenže v páté směně se strhla doslova bouře – pěti doběhy Třebíč otočila stav utkání na 5:2, pomohl také homerun Dominika Doležala. Skokani kontrovali dalšími body a závěrečné směně přidali čtyři doběhy. To samé se však povedlo třebíčským baseballistům, kteří otočili ke konci stav z 6:8 na vítězných 9:8. Definitivní obrat před napjatým publikem dokonal Američan Daniel Cameron, který dlouhým odpalem po lajně do pravého zadního pole stáhl dva body a tím i vítězný bod.

„Měli jsme lepší vstup do utkání, jenže Třebíč se dostala do hry díky úspěchům v jedné směně. Dramatický konec zápasu se pak musel líbit všem divákům,“ prohlásil Jakub Voják, catcher Skokanů Olomouc. O víkendu padla vláda suverénních Draků Brno, kteří prohráli první zápas s Eagles Praha. S jedenácti výhrami ale loňští šampioni drží vedení v baseballové extralize.

Skokani Olomouc - Třebíč Nuclears 7:10

První bod zápasu udělali Skokani hned v dohrávce 1. směny, kdy Jakub Voják odpálil trojmetový odpal a následně jej Martin Zdražil svým odpalem do vnitřního pole poslal skórovat. V další směně ale domácí pomohli soupeři z Třebíče hned k šesti bodům díky svým errorům. Na tento zvrat domácí dlouho nemohli odpovědět. Před dohrávkou páté směny byl stav dokonce 10:1. Od této směny Skokani zahájili stíhací jízdu. Po osmé směně byl stav 10:7. Více bodů už neudělali a konečný stav zůstal 10:7 ve prospěch Třebíče.

Draci Brno - Eagles Praha 6:7

V Army day na kopci za domácí začal Radim Chroust. Hostující Eagles svěřili start tohoto zápasu zahraniční posile Wittigovi. Eagles hned v úvodních dvou směnách ukázali, že do Brna nepřijeli jen na výlet a ujali se vedení 5:1. Tyto body přišli po několika hitech v řadě a dvou chybách domácí obrany. V 6. směně přišel na kopec za hosty Matěj Mencl a Draci zápas otočili. Jenže Petr Minařík, který vystřídal Radima Chrousta, dostal hned v následující směně také 2 body a skóre se znovu přelilo na stranu hostů. Poslední 3 směny doházel Ondřej Kvapil bez bodu i s přispěním skvěle hrající obrany, která byla pod tlakem hlavně v 7. směně, kdy Vojta Bužga zahrál out na domácí metě. Draci tak poprvé letos padli, ale stále zůstávají na prvním místě.

Eagles Praha - Draci Brno 6:10

 

Technika Brno - Arrows Ostrava 9:12

Do šesté směny dokázala pálkařská elita Arrows 4x poslat HR a tím se dostali hosté do pohodlného vedení. V dohrávce 6. směny se ale probudili i domácí snajpři, a když po třech jednometových odpalech a jednom BB vyslal benjamínek Vojta Pomazal svoji vizitku daleko do přilehlých zahrad, rázem bylo o co hrát. A když v další směně potvrdil svou pálkařskou dovednost Ríša Sázavský, Technika šla do jednobodového vedení. Radek Burian přenechal svůj post na kopci Joe Riverovi, aby zápas přivedl do vítězného konce. Ale nestalo se. Přišla chyba ve vnitřním poli, následoval těžký míč do pole zadního a Arrows šli opět do vedení. Na to již domácí nenalezli patřičnou odpověď.

Technika Brno - Arrows Ostrava 2:17

Když v polovině 4. směny opouštěl kopec hrdina prvního zápasu Techniky s Arrows v Ostravě Michal Kočí, svítilo na tabuli hrozivé skóre 2:11 pro hosty. Mladíkovi Vojtovi Bláhovi borci ze středu hostující line up ihned ukázali, že extraliga je pro debutanty poněkud hořká zkušenost. Inkasoval tři HR a rekordman tohoto zápasu Joyce Terrel dosáhl hattricku, který se mu ještě nikdy nepovedl. V šesté směně zápas skončil 15-ti bodovým rozdílem a Mercy Rule vysvobodil domácí borce z tohoto nepovedeného představení.

Tempo Titans Praha - Kotlářka Praha 2:6

Tempo Titans Praha - Kotlářka Praha 10:3

V tomto sobotním utkání se v Modřanech proti sobě utkali domácí Tempo Titans Praha a hostující Koltářka Praha. Po nástupu týmu a státní hymně bylo utkání ve 14:03 zahájeno. Na kopci se proti sobě postavili za domácí Jake Rabinowitz a za hosty Lukáš Ercoli. Titánům se už od počátku zápasu dařilo stahovat body a již po třetím inningu vedli 5:2 z části díky silnému dvoubodovému odpalu Daniela Rieggera. Své vedení dokázali ještě o pět bodů navýšit v šesté a sedmé směně, k čemuž napomohl svým dvoubodovým homerunem David Vohánka. Hosté sice v deváté směně snížili vedení Tempa o jeden bod, to ovšem zdaleka nestačilo a tempo Titans Praha tak porazilo Kotlářku Praha v poměru 10:3.

Olympia Blansko - Cardion Hroši Brno 5:7

Hroši nechtěli nechat nic náhodě, proto hned v úvodu utkání začali tlačit na palec a bylo z toho vedení 2:0, na které Olympia odpověděla dvěma doběhy až ve třetí směně. V páté směně po dlouhých odpalech do zadního pole a nezpracované přihrávce zpět do infieldu Hroši přidali další 3 body. V sedmé směně se Olympii podařilo japonské posile Olympie Natsuhiko Uemu odpálit třímetový odpal a po dalším odpalu Olympia dotlačila dva doběhy. V deváté směně se i přes veškerou snahu Hrochů (od 7. směny použili všechny své americké nadhazovače) podařilo Olympii srovnat skóre a šlo se do tie-breaku. Hroši dokázali vytěžit z nervózního závěru další 2 doběhy, na které už ale Olympia odpovědět nedokázala. Divácky zajímavé utkání bylo bohaté na odpaly, krásné dvojauty v podání Olympie i na dramatické vyloučení domácího coache a jednoho z hráčů Olympie v závěru utkání.

Cardion Hroši Brno - Olympia Blansko 6:2

 

Starší články