>

„Do Extraligy patříme“ věří po nováčkovské sezoně Ivo Kučera

JB, 06.03. 2018 Extraliga

Extraligový nováček v uplynulé sezoně především sbíral zkušenosti, ze kterých jak hlavní trenér Ivo Kučera doufá, budou jeho svěřenci čerpat v sezoně nové. Stabilizovaný kádr blanenských odchovanců opět posílí duo zahraničních posil a díky nim by stabilní členy Extraligy chtěli více potrápit.

Jak probíhá příprava na extraligový ročník 2018?
Zimní příprava probíhá dle standardního modelu, kondice od konce října pod vedením Natal Gorodkové, tento rok v novém fitcentru Prom-in, které je výborně vybavené a jehož majitel pan Filip Orel nám vyšel vstříc a tím pádem kondiční příprava probíhá v podstatně lepších podmínkách než v předchozích letech. Kluci si podmínky v novém fitku pochvalují. V průběhu ledna přidáváme baseballovou přípravu.

Kdy, kde a s kým chystáte zápasy před startem extraligy?
Pro přípravné zápasy chystáme podobný model jako v loňském roce. Brzký začátek sezóny ani jinou možnost nedává. Pokud to klimatické podmínky dovolí, tak 20. a 21. března dva 7-inn. zápasy v Blansku s Hrochy, na víkend 24 - 25. 3. je v jednání společná příprava s Arrows, Tempem Titans a Skokany formou miniturnaje patrně v Ostravě, finální verze bude jasná příští týden na klinice v Nymburce a 27.3. opět v Blansku závěrečný přípravný zápas s Technikou.

V jaké podobě je aktuální kádr? Kdy bude kompletní na sezonu?
Oproti loňskému roku je výraznou změnou odchod Pavla Procházky, který ukončil kariéru. Do přípravy s A týmem se zapojilo několik mladých hráčů a po dvouletém hraní v B týmu se vrátil do kádru áčka Ladislav Kabeš. V jednání jsou dva zahraniční hráči, kompletní kádr bude patrně až se začátkem sezony.

Co jste říkali na loňskou sezonu a co očekáváte od té nadcházející? Na co se fanoušci mohou těšit?
Loňská sezona pro nás, coby nováčka, byla z vícero důvodů testovací. Olympia se po delší době vrátila do Extraligy, herní zkušenosti většiny hráčů s touto soutěží byly naprosto minimální, navíc pro mě v roli kouče přišly i první zkušenosti s cizinci v týmu. Takže šlo spíše o očekávání, jak se dokážeme s úrovní soutěže vypořádat. Přestože jsme obsadili poslední místo, tak s ohledem na loňskou kvalitu soutěže a po baráži s týmy První ligy budu tvrdit, že jsme ukázali, že mezi deset extraligových týmů patříme. Rád bych, abychom v nadcházejícím roce byli v základní části úspěšnější než v loňské sezoně.

Starší články