>

Zástupci týmů: Czech Series bude vyrovnané!

jiri_uhlir, 21.09. 2017 Extraliga

V pátek od 19:00 začne již očekávané finále s názvem Czech Series. Kdo uspěje, kdo je favoritem, co bude rozhodující? K odpovědím jsme vyzvali zástupce českých baseballových klubů.

Nezapomeňte – finálové zápasy mezi Draky Brno a Arrows Ostrava sledujte živě na Playo.TV. 

 1. Koho ve finále s názvem Czech Series favorizujete a proč?
 2. Co bude ve finále podle Vás rozhodující?
 3. Jakým hráčům se bude dařit, kdo bude tím důležitým faktorem k úspěchu?

 

Vladimír Chlup (Eagles Praha)

 1. Favoritem jsou podle mě Draci, ale letos jen opravdu mírným. Stojí za nimi široký kádr a dlouholeté zkušenosti s bojem o titul, a to v takových chvílích může hrát roli. Na druhé straně stojí dravé ostravské mládí, vyvážené zkušenými matadory a vhodně zvolenými posilami.
 2. Ač se to nezdá, velkou roli určitě bude hrát domácí prostředí - v tak těsných a dramatických zápasech je dohrávka obrovskou výhodou, navíc věřím, že narvané ostravské tribuny poženou Arrows dopředu přece jen o něco víc, než už úspěchem nasycené Brno.
 3. Na obou stranách budou velkou roli hrát nadhazovači. Draci mají reprezentacemi ošlehané Sobotku, Chrousta, Minaříka, Schneidera a importy Roemera a Joyce, Arrows budou spoléhat na rekordního Goodmana, letos vynikajícího Satoriu a samozřejmě stálici Bokaje, navíc letošní ostravský bullpen s closerem Ondrou se mi zdá o něco kvalitnější než brněnský. Důležité pro Arrows bude podle především nepodlehnout tlaku a nervozitě a hrát tak, jak hráli celou sezonu, prostě nic neměnit.

 

Ivo Kučera (Olympia Blansko)

 1. Možná se trošku přikloním na stranu Arrows. Důvodem je můj pocit, že Arrows vystupují jako tým, který táhne za jeden provaz, jako parta, která ví, co chce a jde za svým cílem. Nicméně u Draků je obrovská zkušenost z finálových bojů. Osobně hodně věřím na "týmovou chemii", proto si myslím, že by atmosféra v týmu mohla být při letošní vyrovnanosti obou soupeřů rozhodujícím faktorem.
 2. Předpokládám, že se bude prosazovat zkušenost, např. Jakub Malík a Aleš Navrátil...

 

Martin Střítecký (Technika Brno)

 1. Jo, tak tohle je hodně těžká otázka. Draci chtějí navázat na předchozí úspěchy. Mají skvělý tým. U Arrows vidím takovou mladickou dravost. Bojují jak tým a moc si přejí titul. Je to na nich vidět. Tvrdě pracují a jdou krok po kroku k svému cíli. Fakt nevím. Ale asi Draci opět vyhrají.
 2. Vyhraje tým, který udělá méně chyb a který bude mít nadhazovače v lepší formě. V útoku jsou oba týmy velice vyrovnané a nesmírně silné.
 3. Za Draky věřím v dovednosti Martina Schneidera. Jak v útoku, tak v obraně i na kopci. Nejvšestrannější hráč. Pokud bude zdravotně v pořádku, bude rozhodovat zápasy. Z Arrows se mi líbí, co předvádí Tomáš Juněc. Každý zápas proti jakémukoli soupeři si užívá a vypadá, že nemá žádné nervy. Skvěle pálí a baví se baseballem.

 

Hroši Brno

Filip Claus

Ve finále favorizuji Draky kvůli zkušenostem v play-off a momentální formě. Rozhodující podle mě bude pálkařská vyrovnanost Dračího line-upu. Z Draků se podle mě bude dařit Přemku Chroustovi a bratrům Hajtmarům a z Arrows sázím na kvalitní výkon tria Bokaj, Satoria, Goodman a na pálce Juněc, Malík a Russ.

Martin Bareš

Tak já nesázím na nikoho, oba týmy mají stejnou šanci, zahraniční posily pro oba týmy jsou třešničkou na dortu už tak kvalitních mužstev. Rozhodující bude statistika Left on base(LOB) a počet hozených met zdarma(BB), protože oba týmy mají takovou kvalitu na pálce na to, aby z minima vytěžili maximum. Nemyslím si, že jeden individuál ponese tým celou sérii. V každém zápase bude hrdina někdo jiný. Samozřejmě bych byl rád, aby se dařilo mým vrstevníkům (Z Draků Filip Čapka, Honza Nebenführ, Martin Kalabek, z Ostravy Ondra Satoria, Kuba Grepl, Kuba Kubica a Michal Prokeš)

Matěj Menšík

Na finále se těším, papírovým favoritem jsou určitě Draci. Arrows ale letos odvedli skvělou práci jak na hřišti, tak i co se týká doprovodných akcí a udělali svým fanouškům určitě radost. Letošní finále bude velká a zajímavá bitva, která musí bavit každého příznivce baseballu. Myslím si, že rozhodující bude nedělat polařské a mentální chyby. Oba celky jsou na tom pálkařsky výborně, ale ve finále budou rozhodovat konzistentní výkony v obraně. Za Arrows Ramirez, Russ, Malík/Bokaj, Goodman, Satoria; za Draky J. Hajtmar, Schneider, Joyce/Chroust, Minařík, Roemer.

 

Starší články