>

Mužíkovi se daří! Je nejlepším pálkařem, vyhlíží kontrakt v USA

juh, 12.08. 2017 Extraliga

Jeho forma neustává, naopak! Martinu Mužíkovi se na mistrovství Evropy do 23 let v Brně velice daří. Na pálce má nejlepší statistiky – odpálil tři homeruny, připsal si čtyři dvojmetové odpaly, celkem stáhl 12 bodů. Také díky němu český tým proplouvá s klidem šampionátem, po včerejší výhře s Francií si dnes zahraje semifinále proti Španělsku od 19:00 (Přímý přenos na PlayoTV.cz nebo ČT sport streamu). „Zatím nám na turnaji není snad co vytknout. Obrana s nadhazovači fungují skvěle, útok také hraje parádně,“ říkal spokojeně Mužík.

Mužík v letošním roce absolvoval vysokoškolskou ligu v Severní Karolině. Na Wake Tech Community college odpálil 10 homerunů a zaznamenal 65 úspěšných odpalů. Díky tomu se dostal do All-Star americké vysokoškolské ligy. „Hodně mi to pomohlo. Hlavně skutečnost, že mám za sebou devadesát zápasů,“ dodal Mužík, který se těší také na dnešní souboj se Španělskem o finále. „Čeká nás jeden ze silných týmů na turnaji. Bude více kousat, ale určitě se chceme do finále šampionátu dostat.“

V současné době Mužík hraje za Kotlářku Praha. Zároveň ale vyhlíží kontrakt s týmem nebo organizací z USA. „Byl jsem v předchozích týdnech v kontaktu s dvěma týmy z vysokoškolské ligy, zatím se mi neozvaly. Během tohoto turnaje se prý jeden skaut z MLB ptal, co plánuji dělat dál. Ale nic konkrétního dál nevím. Po turnaji se to třeba může pohnout, ale prioritní je pro mě týmový úspěch. Chceme zde vyhrát,“ dodal Mužík.

Ve včerejším zápase proti Francii odpálil za plot také Marek Chlup, který má rovněž zkušenosti se zámořským baseballem. Na turnaji už zaznamenal šest hitů. „Zatím vše vychází podle našich představ. Věděli jsme, že čtvrtfinále bude klíčový zápas pro nás. Mě osobně se zatím daří, tak doufám, že mi forma vydrží,“ dodal Chlup.

Starší články