>

Češi začali skvěle! Na ME v Brně přejeli Litvu výsledkem 15:0

juh, 07.08. 2017 Extraliga

Česká reprezentace se představila v úvodním utkání na mistrovství Evropy do 23 let v zápase proti Litvě. A stala se z toho jednoznačná záležitost. Po šesti směnách skončil zápas výsledkem 15:00 pro domácí. Dařilo se pálkařům a také obraně. „Litva byla jeden ze slabších soupeřů. Vyšlo nám, na co jsme sáhli,“ pochvaloval si Martin Mužík, který odpálil první homerun českého týmu na turnaji.

Tři hity zaznamenal Vykoukal a Smola, celkem si český tým připsal patnáct úspěšných odpalů. „Nebylo to tak jednoduché, jak to vypadalo. Kdybychom neudělali body na začátku utkání, mohlo by to být nervózní. Zítra nás čeká Ukrajina, která bude extrémně hladová,“ doplnil Pavel Chadim, reprezentační trenér.

Od 19:00 čeká české hráče opět zápas na Městském baseballovém stadionu v Brně. Dá se čekat s Ukrajinou podobný průběh? Je to možné… Na nadhazovačském kopci nastoupí Jan Novák. „Měl by si hodit pár směr před důležitými zápasy. Dívali jsme si na Ukrajinu v zápase proti Belgii. Dá se čekat stejná kvalita soupeře. Všechny týmy v naší skupině se budou soustředit na zápasy mezi sebou, nás asi nechají být, protože jsme kvalitou asi jinde,“ doplnil Vladimír Chlup.

Starší články