>

TOP6 pokračuje pražským a brněnským derby

Evženie Votinská, 30.05. 2019 Extraliga

Již minulý víkend odstartovala další fáze Extraligy, po které bude znám jeden finalista a dva bojovníci o druhé finálové místo. Vše začalo souboji Arrows a Draků, ve kterých dokázal obhájce titulu třikrát zvítězit a zahájil tak úspěšně cestu k dalšímu finále. V TOP6 se do tabulky nezapočítávají výsledky ze základní části, hraje se systémem každý s každým 4x.

Draky Brno čeká po prvním kole TOP6 s Arrows Ostrava další soupeř, a to brněnští Hroši. Tým během týdne vyměnil po špatných výsledcích trenérské vedení. Arnošta Nesňala nahradili Hynek Čapka, John Hussey a Pavel Budský. Draky navíc čeká od středy na domácím stadionu CEB Cup, program tedy mají opět nabitý. Po základní části skončili Draci na 2.místě, Hroši byli 6., vzájemné souboje přinesly 3 celkem jasné výhry Draků. V nich odpálil Hroši 22 hitů oproti 29 svého soupeře, ten ale zvládl přidat 2 homeruny. Nejlepším pálkařem byl pode pálkařského průměru (BA) Adam Hajtmar (.571). Podle kritéria OBP – tedy úspěšnosti postupu na 1.metu, by to byl Martin Kalábek (.600). Hroší pálkaři dost bojovali s dračími nadhazovači, kteří jim uštědřili celkem 25SO oproti 7 od nadhazovačů Hrochů. Výhry mají zapsány Furko, Sobotka a Schneider, na kopci se objevili ještě Chroust a Moylan, na druhé straně to pak bylo celkem 7 hráčů. Uvidíme, koho trenéři pošlou do hry nyní, i s ohledem na další zápasy Draků, které je příští týden čekají. Ti každopádně potřebují posbírat nějaké výhry, které by jim zajistily kontakt s Arrows. Hroši pak mají v dobré paměti loňský rok, kdy po dobrých výkonech v základní části získali v nadstavbě TOP6 pouze 4 vítězství. Série začíná již ve čtvrtek večer od 19:30 na MBS, kde pokračuje rovněž v pátek večer a končí v sobotu odpoledne v areálu U Hrocha.

Pražské derby čeká příznivce Eagles a Kotlářky. Eagles měli účast v TOP6 jistou již delší dobu a obsadili 3. místo. Kotlářka ji musela potvrdit v posledních zápasech s Technikou Brno a skončila díky horším vzájemným zápasům s Tempem na 5. místě. Eagles porazili v základní části Arrows i Draky, nad Kotlářkou zvítězili 2x. Ta podlehla 3x úřadujícímu mistru, ale s Draky získala 2 výhry. Nejvíce hitů ve vzájemných soubojích v ZČ odpálili Dominic Piazza a Scott Muleharne (po 6), hráči trefili celkem 5 homerunů, dva Martin Mužík, který je zatím v tomto statistickém ukazateli na prvním místě společně Joycem z Arrows. Týmové statistiky ze vzájemných letošních duelů jsou velmi vyrovnané, oba týmy pálily s průměrem přes .300, nadhazovači rozdali 20 (Eagles) resp. 24 (Kotlářka) SO. Výhry zapsali Blažek a Duffek, na druhé straně Hutchigs. Soupeři disponují kvalitními hráči na všech postech včetně reprezentantů a zahraničních posil a nebojí se do hry zapojit také dravé mladí. Diváci se určitě mají na co těšit. Série začíná v pátek večer na Krči a pokračuje v sobotu i v neděli ve 14:00 na Markétě.

Arrows Ostrava a Tempo Praha budou kvůli účasti ostravských na Champions Cupu v Itálii (4.-8.6.) hrát své duely až koncem června.

Starší články