>

Arrows jdou v TOP6 po třech výhrách do trháku

Evženie Votinská, 26.05. 2019 Extraliga

Nadstavbu o titul, tedy souboj TOP6 týmů, které budou od nuly bojovat o účast v letošním finále Extraligy, zahájily loňští finalisté Draci Brno a Arrows Ostrava, a zároveň dva nejlepší týmy základní části. Ti si tuto sérii předehrávali z důvodu účasti v evropských pohárech, které se hrají na začátku června v Brně a v italské Bologni..

Drakům se v posledních zápasech moc nedařilo, prohráli v ČBP s Technikou, v lize 2x s Arrows, i s Kotlářkou. Ostravští naopak jedou na vítězné vlně, v základní části prohráli pouze 3 utkání.

Arrows Ostrava - Draci Brno 10:7, 6:5, 3:2

První zápas se hrál v Ostravě v pátek večer. A vstoupili do něj lépe Draci. Hned v první směně se na Ondřeje Satoriu dostali po hitech Wilsona a Schneider a sebeobětovacím odpalu Hajtmara do vedení 2:0. Domácí se naopak proti Ondřeji Furkovi nedokázali až do 4.směny prosadit. To už ale prohrávali 0:3, o což se zasloužily hity Dubový a Schneider. Domácí doběhy zařídil třímetovým odpalem Roemer a v Ostravě bylo hned veseleji. Homerunem Wilsona se Draci opět připomněli, ale Arrows dokázali kontrovat. Do 7.směně střídal Furka Minařík, který povolil soupeři tři hity a s přispěním chyby v obraně domácí získali 2 body a srovnali skóre. Závěr utkání přinesl další změny na nadhozu, když do 8.hry nastoupil za domácí Matěj Satoria a za hosty Martin Schneider. Matějovi se ale moc nedařilo, brněnští naplnili mety, a tak musel přijít na kopec Marko Vykoukal, který si s touto situaci poradil. I po 9směnách byl stav zápasu vyrovnaný, a tak přišel první tie-break. V něm trefil Zach Wilson tříbodový homerun a poslal svůj tým do hezkého vedení o 3 body. Obhájce titulu se ale nevzdal a po odpalech Navrátila a Roemera a i s přispěním obrany Draků rovněž získal 3 doběhy. Druhé nastavení rozhodl walk-off homerunem za tři body Alex Rubanowitz.

Druhé utkání, hrané v sobotu opět v Ostravě, bylo rozhodnuto v 9 směnách, ale nebylo o nic méně dramatičtější než to páteční. Na kopci startovali Roemer a Chroust a jako první kapitulovala dračí obrana a pro úvodní bod zápasu doběhl Jakub Kubica. Po 3 směnách vedli domácí 3:1, když nejdříve poslala Dubového pro bod Wilson a v dohrávce pro dva své spoluhráče Tomáš Juněc. Srovnání přinesla 5.směna, kdy hosté získali 2 body. Do 8.hry vystřídal na kopci Roemer Burkholder a i přes jednu metu zdarma ji udržel bez bodu. Rovněž hosté už měli na nadhozu vystřídáno, o směnu dříve vyměnil Chrousta John Hussey, kterému se ale moc nedařilo, po doublu Vykoukala přišla meta zdarma pro Juňce a úmyslný meta pro Grepla. Taktika se ale hostům nevyplatila, Aleš Navrátil totiž odpálil po 5 foul ballech hit a poté přišla chyba Wilsona, která přinesla domácím další 2 body. Hosté se ale nevzdali, Pavel Budský trefil dvoubodový homerun a ještě vykřesal svému týmu naději na zvrat. Christ Burkholder byla ale proti a SO zakončil druhé vítězné utkání pro Arrows.

V neděli se oba týmy přesunuly do Brna, ale ani domácí prostředí Drakům výhru nakonec nepřineslo. Na kopci se představili Peter Moylan a Boris bokaj a oba nakonec odházeli 5 směn. Draci během té doby vytěžili ze 3 hitů dva body - Červinka a Hajtmar, Arrows z 5 hitů pouze 1 - Černý. Brněnští hráči drželi vedení v zápase až do 8.směny. To už byli na nadhozu Petr Minařík a Marko Vykoukal, kteří vystřídali do 6. resp. 8. inningu. Double Vykoukala, následný hit Rubanowitze, meta zdarma pro Juňce a single Roemera přinesli hostům 2 body a také nástup Husseyho na kopec. Ten už další body nepřipustil, ale stejně si vedl v posledních dvou směnách také Marko Vykoukal, a tak si Arrows odnášejí velmi důležité tři výhry hned v začátku Nadstavby TOP6.

Sedm hitů odpálil v sérii Michael Vykoukal, Wilson Zachary odpálil 2 homeruny a stáhl 5 bodů, vítězství berou nadhazovači Marko Vykoukal, Chris Burkholder a Martin Kubovčík.

 

Starší články