>

Extraligu nezastaví ani chladné počasí

Evženie Votinská, 12.04. 2019 Extraliga

Extraliga pokračuje dalšími zápasy, čtyři již byly odehrány ve středu a ve čtvrtek. Nejrušněji bude v pátek večer v Blansku, kde proběhne Army Day, trochu třaskavé derby mezi Eagles a Tempem se přesouvá k poslednímu utkání do Libuše, zajímavé soupeření by mohlo být vidět v zápasech sousedů v tabulce, tedy Hrochů a Kotlářky, Nuclears bude muset k zisku bodů zastavit útočné choutky Arrows, a Technika bude chtít určitě zabojovat o první výhru v sérii se Skokany.

Jeden duel již spolu sehráli Olympia Blansko a Draci Brno. Čtvrteční večerní utkání skončilo 5:3 pro loňského vicemistra, který to ale neměl vůbec lehké a otáček skóre zápasu z 0:3 na 5:3. Olympia dala své jediné body hned v první směně na startujícího Petra Minaříka. Páteční večerní zápas doprovodí slavnostní program ve spolupráci s Armádou ČR, tedy tolik populární Army Day (více zde). Draci svou čtvrteční výhrou potvrdili historickou bilanci W-L, kterou mají s Olympií velmi příznivou v poměru 63-8. Z Draků letos v Olympii hostují nadhazovač Jan Nebenführ a univerzál Dondrei Hubbar, který patří k jejím nejlepším pálkařům (8hitů, BA .471). Draci jsou nejlépe pálícím týmem celé ligy, Blansko je spíše na chvostu pomyslné tabulky, ale určitě Olympie není bez šance na nějaký dobrý výsledek.

Jeden zápas z plánované trojice mají odehraný i další páteční soupeři, a to Arrows Ostrava a Nuclears Třebíč. První utkání vyhráli ostravští nakonec jasně 17:5. Arrows jsou letos pálkařsky při chuti, jejich týmový pálkařský průměr je momentálně .332, tedy druhý nejlepší v lize. Terrell Joyce pokračuje v dobrých výkonech z loňského roku a momentálně vede pořadí pálkařů celé soutěže s pálkařským průměrem (BA) .600. Nuclears se podařilo, stejně jako vloni, soutěž dobře odstartovat a drží 5.příčku s bilancí W-L 4-3. Po dvou vítězstvích mají ve statistikách Lukáš Hlouch a Dalton Erb. Lukášovi se daří, při 16 odházených směnách rozdal 22 strike-outů. Druhý zápas těchto soupeřů e hraje v Ostravě v pátek od 19:00 hod., třetí pak v sobotu v Třebíči od 16:00 hod.

Pražské týmy Eagles a Tempo sehrály dva zápasy již ve středu a ve čtvrtek a v obou zvítězili Eagles. Středeční duel 12:6 vejde do dějin počtem trefených pálkařů nadhazovači (12) a také otočením vývoje zápasu ze stavu 0:6 na 12:0. Čtvrteční (6:0) už žádné velké divočiny nepřinesl. Startujícími nadhazovači byli Tomáš Duffek a Jake Rabinowitz, rozhodující náskok získali domácí ve 4.směně po sérii singlů a třímetovém odpalu Piazzy. Tempo sice odpálilo 6 hitů ale neprosadilo se proti žádnému ze tří krčských nadhazovačů (Duffek, Kvapil, Šmidt). Poslední utkání čeká oba soupeře v sobotu ve 14:00 hod. a tentokrát se hraje na Tempu. Nejlepším pálkařem Eagles je Matěj Hejma s 11 hity a již 4 homeruny. V dosud odehraných vzájemných zápasech má 4 dobré odpaly Matěj Hejjma a po třech Piazza, Pojer, Zýma, na druhé straně pak Bužga, Rabinowitz a Zelenka. Eagles si dvěma výhrami dost polepšili v tabulce, před víkendem jsou s bilancí W-L 4-4 na 6.místě. Tempo slavilo zatím pouze 2x a je sedmé.

V sobotu zahájí svou sérii Hroši Brno a Kotlářka Praha. Začíná se na Hroších ve 12:00 hod., další dvě utkání hrají týmy v Praze na Markétě v neděli formou doublu ve 13:00 a 16:00 hod. V roce 2018 měly tým téměř vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů – lehce úspěšnější (W-L 4-3) byla Kotlářka, historicky je to pak 32-9 pro pražský tým. Soupeři mají na svém kontě letos zatím po 4 výhrách, týmový pálkařský průměr je téměř vyrovnaný Hroši .264 – Kotlářka .258. V útoku se mohou zástupci Brna spolehnout na Michala Ondráčka (10 hitů BA .370) a také Jakuba Mánka (7hitů, BA.389, 2homeruny). Pražským tým drží Jakub Sládek (9hitů, BA .429) a Scott Muleharn (8hitů. BA .364). Na kopci spoléhá Kotlářka na české reprezentanty Nováka a Padyšáka, v hroším dresu má dvě výhry a 20 strike-outů na svém kontě Steven Chambers.

Rovněž Skokani Olomouc a Technika Brno startují až v sobotu. Dvě utkání jsou na programu v Olomouc od 13.00  16:00 hod., jeden pak v neděli na Kraví hoře od 14:00 hod. Technika je zatím jako jediná bez výhry a tedy na 10.místě tabulky. Skokani začali sezónu výborně výhrou nad Arrows, ale ze soubojů s Kotářkou odešli s nulou. O jediné vítězství, které olomoučtí mají se zasloužil Mason Felt. Nejlepším pálkařem série je Richard Sázavský s 8 hity a 2 homeruny, 8 hitů má také olomoucký Matěj Lázníček. V roce 2018 byli v základní části i v nadstavbě o Extraligu úspěšnější Skokani v poměru 4-1, oba týmy ale obsadily v soutěži poslední dvě příčky.

Víkendové počasí sportu moc nepřeje, ale hráči věří, že je v jejich bojích podpoříte a přijdete jim zafandit.

Starší články