1. Home >
  2. Matěj Menšík pomáhá v bojích o titul brněnským Hrochům

Matěj Menšík pomáhá v bojích o titul brněnským Hrochům

Ján Jabrocký, 01.06. 2023 Extraliga

V české baseballové Extralize působí Matěj Menšík 16 sezon a většinu z nich strávil v týmu brněnské Techniky. Pouze dvakrát oblékl jiný dres a potřetí je tomu i letos, když v Nadstavbě o titul obléká dres městského rivala Hrochy Brno.

Jisté ale je, že se svým domovským týmem se v této části Extraligy již nepotká, protože Technika hájí extraligovou příslušnost v baráži. Tým z Kraví Hory totiž ani letos neskončil po základní části v první šestce. V minulém roce Matěj Menšík ve stejné situaci odolal vábení ostatních klubů, letos již nikoliv. „Měl jsem zájem hrát po letech kvalitnější baseball. Navíc se připravujeme na domácí ME, takže i z tohoto pohledu to dávalo smysl. Technika souhlasila, že pokud se tým nedostane do Top 6, můžu jít hrát jinam. S Hrochy jsme začali řešit moje případné působení už během zimy, a tak to celé vzniklo,“ vysvětluje své rozhodnutí vnější polař národního týmu.

V týmu Hrochů by se mohl setkat se svým mladším bratrem Vojtěchem, který by se po návratu ze školy v zámoří mohl k týmu připojit v průběhu bojů o titul. „Vždy, když hrajeme ve stejném týmu, je to pro mě třešnička na dortu. V zimě jsem to ale tak neřešil. Přece jen jsme se připravovali na World Baseball Classic a za poslední rok jsme toho nahráli spolu celkem dost. Spíše šlo o další faktory naší domluvy. Nebylo to tak, že bych se tlačil mermomocí do Hrochů, jen abychom si zahráli spolu,“ poodhaluje Matěj Menšík.

Organizace Hrochů přitom pro něj není úplnou neznámou, protože v ní působil již v letech 2017 a 2018. Možná i proto jej kabina přijala velmi dobře. „Kluci se ke mně chovají pěkně. Líp, než bych čekal. Zatím si nemůžu stěžovat,“ přiznává.

Jednatřicetiletému baseballistovi se premiéra v TOP 6 v týmu Hrochů povedla na výbornou, když v sérii proti Třebíči zaznamenal 5 hitů. Navíc se v 57 procentech případů dostal na metu a byl v této statistice nejlepším Hrochem v sérii. Brňané ale Třebíči podlehli 1-2 na zápasy, a i proto Matěj v hodnocení svých výkonu zdrženlivý. „Hodnotil bych je neutrálně. Něco šlo dobře, někde jsou mezery. Do budoucích sérií snad budu lépe připravený,“ říká skromně.  

Matěj Menšík již má ve své sbírce jeden český titul, který získal jako devatenáctiletý mladík s Technikou v sezoně 2011. Tehdy v brněnském finále Technika dokázala zastavit dlouho šnůru Draků Brno. Od té doby se Matěj vypracoval na stabilního člena české baseballové reprezentace, se kterou loni vybojoval postup na letošní World Baseball Classic. V letech 2020 a 2022 byl vyhlášen také Nejlepším pálkařem Extraligy.  

Starší články