1. Home >
  2. TOP 6 si letos nezahrají baseballisté Arrows a Techniky

TOP 6 si letos nezahrají baseballisté Arrows a Techniky

Ján Jabrocký, 14.05. 2023 Extraliga

Předposlední týden základní části české baseballové Extraligy odhalil tajenku ohledně postupujících týmů do TOP 6. V ní tak neuvidíme baseballisty Techniky Brno a Arrows Ostrava.

Technika měla k dispozici tři zápasy proti Sokolu Hluboká. Před nimi bylo jasné, že vítěz této série se výrazně přiblíží bojům o titul. Nakonec z toho byla vcelku jednoznačná záležitost Jihočechů, kteří vyhráli ve všech třech případech s celkovým skóre 29:11. Výrazně jim k nim pomohl Martin Mužík, jenž zaznamenal 7 hitů. „Všichni hráči zrychlili svou hru. Martin Mužík se ujal vůdčí role na lavičce i s maximálním nasazením na hřišti. Matěj Vlach měl velký víkend v ofenzivě se skvělými zásahy a odvedl dobrou práci v obraně. Produktivní víkend prožil Martin Jiránek,“ chválil své hráče trenér Sokola Timothy Crow. Hluboká si tak zajistila postup do TOP 6 bez ohledu na to, jak dopadnou dohrávané duely. Naopak Technika druhý rok v řadě skončí na posledním místě po základní části Extraligy.

Také série mezi pražským Tempem a Arrows Ostrava byla přímým soubojem o první šestku. V ní již první zápas napověděl, jakým směrem by se mohla celá ubírat. Arrows totiž v pátek šli do vedení 2-0 hned v první směně, ale pak se již nedokázali prosadit a Tempo postupně otočilo skóre na konečných 6-2. Stejným výsledkem skončilo také druhé utkání, v něm ale Pražané stáhli tři body hned v úvodu a Marek Minařík na kopci pak v celých devíti směnách dotáhl duel do vítězného konce. Ve třetím zápase tak měli Arrows nůž na krku, protože prohra by je definitivně zbavila šance bojovat letos o titul. Dle toho také vypadal úvod utkání, když Ostrava vedla nejdříve 3-0 a pak 4-3. Jenže Tempo již mohlo počítat s Martinem Zelenkou, jenž se vrátil po skončení sezony na Univerzitě v USA. A ze zámoří přiletěl v dobré formě, když nejdříve prvním homerunem vyrovnal na 4-4 a dalším poslal Tempo do vedení 6-4. Na to již Arrows nedokázali adekvátně odpovědět a poprvé od roku 2010 neskončí v Extralize mezi nejlepší šestkou. „Jsme spokojení. Soustředili jsme se zejména na první dva zápasy,“ řekl po sérii manažer Tempa Lubomír Čuhel. „Musíme se ještě více koncentrovat na pálce v prostřední části zápasů. Zejména když se podíváme na ten velmi důležitý sobotní souboj, tak my jsme dali 6 bodů, ale tři z toho byli na homerun, který jen za pomoci větru skončil těsně za plotem. Ty zápasy bychom si měli ofenzivně brát mnohem více,“ naznačil, v čem by se mělo Tempo zlepšit v dalším průběhu sezony.

Také další série skončila 3-0 na zápasy. V ní vyzvali obhájci titulu Draci Brno v té chvíli vedoucí tým tabulky Eagles Praha. Brňané se ale v závěru základní části dostávají do dobré formy, což měli pocítit i mladíci v týmu z pražské Krče. Za třemi výhrami tahal Draky na pálce zejména Filip Moštěk, který byl s devíti hity nejlepším pálkařem uplynulého týdne Extraligy. Důležitou výhru v prvním utkání navíc zaknihoval Jhenderson Hurtado, který v šesti směnách hodil 13 strikeoutů. Draci nakonec po výhrách 8-2, 7-3 a 9-3 poskočili až na první místo extraligové tabulky. „Konečně jsme se dostali z té krize, v které jsme byli na začátku. Teď jsme porazili první dva týmy – Hrochy i Eagles 3-0. Za mně úspěch a pojďme dát TOP 6,“ burcuje po sérii nadhazovač Draků Jan Nebenführ.

Poslední sérii obstarali baseballisté brněnských Hrochů a Třebíč Nuclears. Ta jako jediná neskončila jasným vítězstvím některého z týmů, i když k tomu nebylo moc daleko. Zejména první duel byl extrémně vyrovnaný a o vítězi musela rozhodnout až druhá nastavená směna. V ní dokázali Hroši stáhnout 4 body a Nuclears pouze jeden, což přineslo výhru 13-10 brněnskému celku. Pro další dva zápasy se oba celky přesunuly do jihomoravské metropole a tam se již z výher radovali pouze hráči Nuclears. Ti se mohli spolehnout zejména na kvalitní nadhoz, který v obou duelech povolil pouze 3 doběhy. Nedělní zápas však musel být kvůli dešti předčasně ukončen již v šesté směně za stavu 6-0 pro Třebíč. Baseballisté z Vysočiny tak poskočili na druhé místo tabulky a budou bedlivě sledovat dohrávané duely. Ty by je mohly za určitých okolností posunout na první místo. „Vydařené ukončení základní části, postup do play off nejhůř z třetího místa a ukončení smolné série z Hrochy, kterou jsme měli loňskou sezónu,“ pochvaloval si závěr základní části manažer Nuclears Jeffrey Barto. „V základní části zapojili mladé hráče a nyní se již můžeme soustředit na playoff, kde nás čeká dalších dvacet zápasů,“ dodal před TOP 6 hrající manažer Třebíče.

Starší články