1. Home >
  2. Třebíč si připsala další důležitou výhru

Třebíč si připsala další důležitou výhru

Robert Vávra, 02.05. 2023 Extraliga

Nejvyšší baseballová soutěž nebyla nikdy v historii tak vyrovnaná, jak je v letošní sezóně. Dvě kola před koncem základní části mají šanci na postup do play-off ještě všechny týmy. O to cennější je víkendová výhra Třebíče nad Sokolem Hluboká 2:1 na zápasy. Hráči Nuclears přitom na jihu Čech dlouho sahali i po třetím vítězství, o které přišli až v samotném závěru utkání.

Průběh soutěže letos dramatizuje i deštivé počasí. Jen Třebíči a Eagles Praha se doposud podařilo odehrát všechny rozepsané zápasy. Některé z nich ale až v náhradních termínech. Stejně tak tomu bylo v případě úvodního duelu se Sokolem Hluboká. Ten musel být přesunutý z pátečního večera na sobotu. I v tomto náhradním termínu jeho průběh počasí protáhlo o dvě propršené hodiny.

Divočina to nebyla jen z pohledu rychle se měnících meteorologických podmínek, ale také na hřišti. První dvě směny se oba týmy předháněly ve stažených dobězích i předvedených chybách a skóre se vyhouplo na 6:2 pro Třebíč. Do třetího inningu vystřídal Lukáše Hloucha na nadhozu Nuclears Lukáš Smejkal, kterému se podařilo zastavit pálky soupeře a až do konce utkání udržel čisté konto. Během sedmi směn předvedl perfektní výkon a rozdal celkem 7 strikeoutů. Domácí pálkaři dokázali stáhnout dalších pět doběhů a Třebíč se mohla radovat z vítězství 11:4. V útoku opět exceloval Pavel Jozek junior se třemi hity včetně trojmetového odpalu a třemi staženými body. Ještě o jeden úspěšný odpal víc si do statistik připsal Miroslav Křivánek a další ze svých odpalů za plot předvedl Ryan Johnson.

Ryan Johnson položil také základy úspěchu ve druhém utkání, kdy předvedl sedm směn výborného výkonu na nadhozu. Soupeři během té doby povolil pouze pět odpalů a rozdal devět strikeoutů. Závěrečné dvě směny pak na kopci pohlídal Jake Rabinowitz, takže hráči Hluboké nezaznamenali ani jeden doběh. Skóre zápasu za domácí otevřel ve třetí směně Miroslav Křivánek. Ten svým dvoumetovým odpalem stáhl pro první dva body Jana Bilíčka a Russella Strilchuka. Třemi úspěšnými odpaly a jednou metou zdarma se blýskl Jake Rabinowitz. V domácím prostředí Na Hvězdě hráči Nuclears přidali výhru 5:0.

„I přes otřesný počasí se nám podařilo odehrát oba zápasy se šťastným koncem. Všichni nadhazovači předvedli skvělý výkon. Stejně dobře nám fungovala i pálka. Máme dvě důležitá vítězství a zítra na Hluboké si půjdeme pro třetí.“ Řekl po úvodním dnu vítězný nadhazovač Lukáš Smejkal. A v neděli na jihu Čech to dlouho vypadalo, že se jeho slova potvrdí.

Ještě před dohrávkou osmé směny totiž Třebíč na Hluboké vedla 5:0. Pálkaři Nuclears se prosadili ve třetí směně, kdy Miroslav Křivánek při dvou autech stáhl dvoumetovým odpalem první dva doběhy a o další se singlem postaral Ryan Johnson. Stejný hráč stáhl také doběh v páté směně a pro pátý bod doběhl Miroslav Křivánek po dvoumetovém odpalu Jake Rabinowitze. Dlouho předváděla Třebíč skvělý výkon i na nadhozu. Hrající trenér Jeff Barto udržel na kopci čisté konto celých pět směn a další dva inningy uhájil nulu také Filip Kollmann. V dohrávce osmé směny ale Hluboká po chybě obrany Nuclears rozjela útok, ve kterém nejdříve stáhla tři body a následně srovnala na 5:5. To už stál za Třebíč na kopci Lukáš Pacal. V deváté směně ani jeden z týmů nerozhodl, takže přišel na řadu extrainning. V něm se nejdříve Třebíč ujala dvoubodového vedení, ale domácí dokázali v dohrávce otočit výsledek utkání na konečných 7:8.

Starší články