1. Home >
  2. Sokol Hluboká ladí formu v Itálii

Sokol Hluboká ladí formu v Itálii

David Šťastný, 23.03. 2023 Extraliga

Baseballisté Sokola Hluboká pod vedením Američana Timothy Crowa ladí před Extraligou formu na severu Itálie

V příštím týdnu vstupují baseballisté Sokola Hluboká nad Vltavou do své třetí extraligové sezony. Jako hlavní kouč je povede zkušený americký trenér Timothy Crow.  Jejich prvním soupeřem budou na přelom března a dubna trojnásobní mistři Extraligy Arrows Ostrava.

První dvě utkání v pátek 31. března a v sobotu 1. dubna odehrají Hlubočtí v Ostravě, domácímu publiku se letos poprvé představí v neděli 2. dubna od 13. hodin ve sportovně relaxačním centru na Hluboké.     

Příprava Sokolů na Extraligu právě vrcholí tradičním soustředěním v severoitalském Castions delle Mura. Ode dneška do neděle tu vedle intenzivních tréninků jihočeští baseballisté sehrají i dva přípravné zápasy s italskými týmy.

Jarní soustředění v Itálii, kde je pro venkovní tréninky daleko příhodnější počasí, se nám v minulých sezonách osvědčilo po stránce herní, i co se psychické pohody uvnitř týmu týče. Chceme tu vyzkoušet kolem třiceti hráčů, cestuje prakticky celá soupiska kromě reprezentanta Martina Mužíka, který po úspěšném vystoupení na finálovém turnaji World Baseball Classic, jež skončilo ve středu vítězstvím Japonska nad USA, odejel zpátky do Austrálie, kde odehrál zimní ligovou soutěž a je v perfektní formě, což na WBC ukázal celému baseballovému světu,“ hodnotí předseda Sokola Hluboká a bývalý nadhazovač David Šťastný.

Vloni v baráži dostávali velkou herní příležitost mladí odchovanci Hluboké jako Viktor Sedláček na nadhozu, Lukáš Jelínek či Josef Kovanda, a na soustředění chtějí trenéři, mezi nimiž je v roli asistenta úspěšný trenér mládeže Sokola Ondřej Konvalinka, vyzkoušet i další mladíky. „Máme řadu talentovaných kluků, třeba šestnáctiletý Michal Cajz si zahrál vloni na mistrovství světa kadetů v Mexiku, to je velká pochvala pro naše trenéry mládeže. Sledovat budeme i posily, které k nám přicházejí z  Kladna. Proto také s námi, společně s novým hlavním trenérem Timem Crowem, který už s týmem intenzivně trénuje, cestuje na závěrečné soustředění i Kladeňák Petr Baroch, který nám pomáhal už v předminulé sezoně.“ dodává David Šťastný.

Starší články