1. Home >
  2. Extraligová sezóna 2022 pohledem STK

Extraligová sezóna 2022 pohledem STK

Evženie Votinská, 23.11. 2022 Extraliga

Stejně jako vloni jsme o hodnocení extraligového ročníku 2022 požádali předsedu STK Ondřeje Chocholatého.

Jaká byla z tvého pohledu extraligová sezóna 2022, která se hrála po delší době v osmi účastnících?
Za svoji osobu velmi rád řeknu, že mi tato sezóna přišla hodně kvalitní a vyrovnaná, hlavně pak od fáze TOP6 a dále. Nejvíce mě potěšilo nasazování mladých českých hráčů v play-off, kde pak tito hráči předvedli neskutečné výkony. Tento trend bude doufám pokračovat i v nadcházejících sezónách.

Potvrdila se predikce, že bude více kvalitních zápasů?
Jak jsem již výše uvedl, zúžení Extraligy na 8 týmů bylo dle mého názoru vynikající rozhodnutí. Baseball v ČR totiž není jen o Extralize, ale i o 1. lize, která určitě nabyla na kvalitě.

Bylo na sezóně 2022 z pohledu STK něco náročnějšího než obvykle?
Spíše bych řekl, že se situace vrátila do normálu, oproti loňskému Covid roku. Obecně můžu říci, že s kluby mám nastavenou výbornou komunikaci a vše se tedy obratem vyřeší.

Co tě v soutěži nejvíce překvapilo, ať už v dobrém či špatném?
Zda začnu v pozitivním duchu – to je výsledek práce s mládeží v klubech, kde musím vyzdvihnout Třebíč a Hrochy. Opravdu se oba kluby posunuly do úplné špičky českého baseballu. Naopak negativně vidím zvyšující se počet zápasů a směn odházených zahraničními nadhazovači. Letos byl ten nárůst enormní a již jsme v STK začali probírat možnosti, jak tomuto zamezit.

Z čeho jsi měl letos jako předseda STK největší radost?
Je to trochu mimo soutěže, ale jednoznačně postup naší reprezentace na WBC. Je to ohromný úspěch, který se asi nebude tak často opakovat. Ale jak se říká – Nikdy neříkej nikdy ????

 

Starší články