1. Home >
  2. Hodnocení sezóny 2022 - Draci Brno

Hodnocení sezóny 2022 - Draci Brno

Evženie Votinská, 21.11. 2022 Extraliga

Draci Brno získali v této sezóně svůj 23. mistrovský titul. V celém roce 2022 se jim dařilo a titul byl pak jen vyústěním jejich dobré sezóny. V semifinále i Czech Series ale museli proti Eagles resp. Hrochům zabojovat.

Jasnou hvězdou na pálce byl Eugene Helder, mimo jiné dvakrát zvolený fanoušky jako Hráč týdne, který sezóny skončil na pálkařském průměru .434 a 56hitech. Stejný počet dobrých odpalů trefila další zahraniční akvizice Draků Pabel Manzanero. Na nadhozu se významně prosadil další hráč narozený mimo Česko, Juan Jaime s ERA 0.95. Přes 100 směn strávil na kopci Filip Čapka. 

Mistrovskou sezónu hodnotil trenér Hynek Čapka:

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
S průběhem sezóny i umístěním v Extralize jsme maximálně spokojeni. Vyhráli jsme základní část, TOP 6 a nakonec i titul. V průběhu sezóny jsme neprohráli ani jednu sérii a moji hráči se pohybovali na špici ve všech statistikách. Do týmu dobře zapadli cizinci, kteří měli potřebnou kvalitu. Nespokojenost panuje s předvedenou hrou na Poháru mistrů, kde jsme měli vyšší cíle. Nakonec jsme ale vyhráli rozhodující zápas a udrželi pro ČR A-skupinu.

V čem byly vaše největší přednosti/nedostatky?
Ve všech fázích sezóny jsme měli nejlepší obranu a pálku a v TOP 6 i nejlepší týmové ERA. Takže určitě spolehlivá obrana a kvalitní nadhazování. Menší nedostatek byl v dohazování zápasů v play-off, kdy jsme měli několik zraněných nadhazovačů.

Jak se vám letos soutěž v pouze osmi týmech líbila?
Líbila, ve všech zápasech o něco šlo a zápasy byly podle mého názoru více vyrovnané.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Pozitivně mně překvapil tým Třebíče, který dokázal hrát vyrovnané zápasy se všemi týmy, negativně pak Arrows a Hluboká, kteří neudrželi loňskou výkonost. Z hráčů pak pozitivně Lukáš Ercoli a Arnošt Dubový a mladí nadhazovači z reprezentace U18 – Vank, Pražák.

Co by podle vás mohlo k případné ještě vyšší úrovni Extraligy?
Aby všechna hřiště měla světla a byla možnost odehrát některé zápasy v týdnu.

Jak se vám líbil návrat Českého baseballového poháru?
Jako vítězi ligy se mi nelíbil, neměli jsme žádnou motivaci. Myslím si, že by neměl vítěz poháru postupovat na evropské poháry, ale měl by postupovat druhý tým z ligy. Pohár, v tomto formátu, je dobrý pro zapojení mladých hráčů do týmu, ale měla by tam být jiná motivace, např. finanční odměna.

Na co byste se chtěli v příštím roce ve hře nejvíce zaměřit?
Další zapojení mladých hráčů do týmu, lepší hra na Poháru mistrů.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2022 a jak do vaší přípravy vstoupila účast repre na WBC?
Se zimní přípravou jsme začali na začátku listopadu, účast na WBC urychlí přípravu pro reprezentanty, kteří budou muset být připraveni na zápasové zatížení dříve, ale v zásadě by to neměl být problém.  

 

 

 

Starší články