1. Home >
  2. Hodnocení sezóny 2022 - Hroši Brno

Hodnocení sezóny 2022 - Hroši Brno

Evženie Votinská, 19.11. 2022 Extraliga

Hroši Brno slavili v extraligové sezóně 2022 zisk stříbrných medailí, vůbec prvních medailí z nejvyšší soutěže v historii klubu. V ZČ skončil nejmladší brněnský klub na 4.místě se stejnou bilancí W-L 11-10 jako Eagles a Nuclears. V TOP6 se vytáhli až na 2.příčku a v semifinále se jim podařilo projít přes Tempo Praha, když vyhráli celou sérii 3:1 (2:3, 2:0, 5:3, 7:5). V Czech Seires pak podlehli svému městskému rivalovi, Drakům, 2:4 (6:4, 4:8, 1:6, 8:0, 1:8, 4:6).

Tým se mohl po celý rok spoléhat na službky hostujícího nadhazovače Lukáše Ercoliho, který odházel celkem 98,1 směn a ukončil rok s ERA 2.29. Velkými posilami byli také Petr Čech a Tyler Smith, kteří před sezónou přestoupili do Hrochů z Arrows, a stali se nejlepšími pálkaři týmu. V zápasech dostalo také příležitost hodně mladých hroších nadějí.

 

Hodnocení sezóny si vzal na starost trenér Alexander Derhak:

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
Celkově pro náš tým i klub byla skvělá sezona, ale za cíl jsme si nastavili zisk titulu, což se nám nepovedlo. Úplně spokojení s výsledkem tak být nemůžeme.

V čem byly vaše největší přednosti/nedostatky? 
Největší sílou pro nás celý rok byla obrana a nadhoz. Když se nám tyto činnosti dařili, byli jsme v zápase proti úplně každému. Pozitivně hodnotím náš útok, který se postupem sezony zlepšoval a zejména v playoff jsme dokázali mít dlouhé at-baty proti nejlepším extraligovým rukám. Díky tomu jsme bylo hodně složité nás porazit. Na naší největší slabinou se snažím moc nesoustředit, ale asi to byla nezkušenost. Velké zápasy jsme zvládali dobře, ale občas na nás tlak dolehl. Každopádně jsme spoustu zkušeností získali, což je pozitivní.

Jak se vám letos soutěž v pouze osmi týmech líbila? 
Extraliga s 8 týmy byla podle mě dobrá, v každém víkendu na nás čekal těžký soupeř a museli jsme být připraveni hrát. Celkově je to tak lepší pro všechny, konzistentní vyrovnané zápasy celý rok.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil? 
Největším překvapením pro mě byl Michal Pokorný. Mladý kluk, který hrál velké zápasy agresivně, beze strachu. Byl vynikající v obraně i útoku, nebezpečný na metách a to je zkrátka skvělé sledovat.

Co by podle vás pomohlo k případné ještě vyšší úrovni Extraligy? 
Musíme se nadále zlepšovat a pokračovat v našem programu. Zase nám přichází další generace mladých talentů, které zapracujeme do kádru. Jsem spokojený s omezením na počet importů. Díky tomu se do hry dostane více mlaďochů a zlepšují se v průběhu sezóny. Už teď vidím v zimní přípravě obrovské pokroky u hráčů, kteří letos hráli Extraligu první rok.

Jak se vám líbil návrat Českého baseballového poháru? 
Český pohár se mi líbí. Jsem rád, že se hraje, akorát letos podle mě načasování nebylo úplně ideální. Takto pozdě po sezoně už jsou hráči trochu jinak nastavení, úroveň je hodně jiná oproti Extralize i kvůli absenci importů. Bylo by to podle mě lepší mít nějak napasované v průběhu Extraligy. Hrála by se vyšší úroveň, kdy jsou týmy nejsilnější a v největší formě. Takový na to mám názor.

Na co byste se chtěli v příštím roce ve hře nejvíce zaměřit? 
Musíme se soustředit na soutěživost. Nemáme problém s fyzickými věcmi, jsme poctiví v posilovně, hodně toho odpálíme v kleci a děláme věci navíc. Potřebujeme ale zabrat v dravosti, soutěživosti a obecně nacházení cest k vítězství. Já osobně musím pokračovat v učení se lepší komunikaci s hráči, abych věděl, jak se cítí a co potřebují, aby hráli svůj nejlepší baseball. Přijde mi ale, že jsme na správné cestě.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2023 a jak do vaší přípravy vstoupila účast repre na WBC? 
Už jsme offseason začali, máme tréninky, kluci už posilují podle programů. Vlastně jsme ani moc pauzu neměli, chceme pokračovat ve vysoké intenzitě, abychom dál makali. Samozřejmě se soustředíme na odpočinek a rehabilitace, ale příliš volna jsme neměli a už zase pár týdnů trénujeme. WBC nás ovlivní jen v tom, že nebudeme u týmu v březnu já a John. Ale už to bude náš třetí společný rok, hráči přesně ví, co v březnu dělat, navzájem se hlídají a posouvají dopředu. Vůbec se nebojím, že bychom nebyli dostatečně připravení ma sezonu. 

 

Starší články