1. Home >
  2. Hodnocení sezóny 2022 - Arrows Ostrava

Hodnocení sezóny 2022 - Arrows Ostrava

Evženie Votinská, 11.11. 2022 Extraliga

Arrows Ostrava nebohájili titul z roku 2021 a v roce 2022 skončili v Extralize na 6. místě, což je nejhorší umístění za posledních 10 let. Ostravští museli zabojovat už o postup do TOP6, v té pak obsadili 5. místo. Premiérovou sérii o toto konečné umístění, ale s Nuclears Třebíč prohráli 0-2. Více se jim dařilo v obnoveném ČBP, který vyhráli a zajistili si tak postup na Champions Cup v roce 2023.

Nejlepším pálkařem týmu býl Jakub Kubica s BA .338, nejlepším nadhazovačem pak Boris Bokaj s ERA 2.42. Bokaj působil opět také v roli trenéra ujal se zhodnocení letošní sezóny.

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
Letošní sezóna pro nás byla v jistém smyslu slova očistec. Odchody hráčů z týmu značně převážily nad příchody. Prošli jsme si náročným obdobím a jsem hrdý na to, jak to celý mančaft zvládl. Nebylo to jednoduché. Esenciální cíl byl postup do TOP6, což jsme splnili. Kvalitní výkony v pohárové Evropě, udržení pozice pro český tým na rok 2023, byly milým překvapením. Vítěztví v ČBP pak velkým zadostiučiněním za nelehkou sezónu.

V čem byly vaše největší přednosti/nedostatky?
Především houževnatost, že i v tak omezeném počtu, na jednu výjimku bez importů, jsme byli i tak konkurenceschopní. V baseballových dovednostech jsme zaostávali téměř ve všech kategoriích a byl vidět propad oproti minulým sezónám.

Jak se vám letos soutěž v pouze osmi týmech líbila?
Myslím, že to mělo něco do sebe. Koncentrování kvality do menšího počtu týmů mi dává smysl. Otázkou zůstává, co znamená, a kam by měla Extraliga směřovat, jak pro samotné týmy a hráče, tak pro ČBA.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil?
Líbilo se mi několik hráčů, kteří si drželi úroveň po celou sezónu. Jmenovitě například Ondra Vank, Lukáš Ercoli nebo Dan Ondroušek. Nesmím zapomenout na Petra Čecha, to by mi neodpustil.

Co by podle vás mohlo k případné ještě vyšší úrovni Extraligy?
Profesionalizace.Jak se vám líbil návrat Českého baseballového poháru?
Popravdě jsem z toho nebyl nadšený. Mám k tomu své výhrady. Potvrdila se má očekávání a naopak si myslím, že ty ze strany ČBA, se minula účinkem. Ale možná se mýlím a je to jinak.

Na co byste se chtěli v příštím roce ve hře nejvíce zaměřit?
Obecně chceme stabilizovat kádr a vrátit se kvalitní hře, postavené na našich odchovancích. Víme, kde nás tlačí bota, na co se zaměřit a vyhýbat se také zraněním.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2022 a jak do vaší přípravy vstoupila účast repre na WBC?
Začali jsme pozvolna 1. listopadu, někteří se již pustili do přípravy individuálně. Postupně se to bude stupňovat. Reprezentanty, které čeká WBC, připravíme jak nejlépe budeme moct. 

 

Starší články