1. Home >
  2. Hráč a nadhazovač týdne 2022

Hráč a nadhazovač týdne 2022

Evženie Votinská, 10.11. 2022 Extraliga

Po prvním úspěšném ročníku jste i tento rok měli možnost hlasovat o nejlepšího hráče a nadhazovače týdne. Hlasování probíhalo během extraligových týdnů na Instagramovém účtu https://www.instagram.com/baseballczech/

Fanoušci vybírali vždy ze dvou hráčů v každé kategorii, kteří byli nominováni na základě statistik z hracího týdne. V nominacích i vítězstvích měly letos zastoupení všechny extraligové oddíly. Celkem 6 hráčů bylo z Draků Brno, 4 z brněnských Hrochů

Hráč týdne
Ocenění od firmy Onglazz za nejlepšího hráče týdne si tuto sezónu odneslo hned 11 hráčů. Martina Červenku jste si zvolili dokonce tři krát. Odchovanec Kotlářky Praha, český reprezentant, který měl lví podíl na postupu týmu na turnaj WBC, a hráč s několikaletou zkušeností z MiLB, odehrá letošní sezónu v dresu Eagles Praha. Krčský tým skončil v Extralize na 3.místě. Martin ukončil sezónu s 15homeruny, pálkařským průměrem .424 a 49staženými body. Dvakrát se hráčem týdne stal zástupce Draků Brno Eugene Helger.

Hráči týdne: Martin Červinka (Draci), Martin Červenka (Eagles), Martin Pernička (Draci), Martin Mužík (Sokol), Jaylyn Williams (Nuclears), Arnošt Dubový (Draci), Eugene Helder (Draci), Tyler Smith (Hroši), David Fiala (Hroši), Přemek Chroust (Draci), Lukáš Trunkát (Hroši).

 

Nadhazovač týdne

Vaše hlasy v této kategorii potěšily 10 různých hráčů. Hned čtyři hráči se radovali z této ceny dvakrát. Byli mezi mini zahraniční posily James Boyce z Hluboké, Ethan Skuija z Tempa, Juan Jaime z Draků a jediným českým hráčem byl Lukáš Ercoli hostující v Hroších Brno. Jaime ukončil sezónu s ERA 0.95 a 10winnery, Boyce byl do svého odjezdu do New Jersey velkou posilou a jistotou Sokolů v ZČ, Skuija nasbíral 167 strike outů, tedy bezkonkurenčně nejvíce v celé soutěži, Ercoli pak byl nejvytíženějším nadhazovačem Extraligy a podle statistik nejlepším českým nadhazovačem v sezóně (IP 98,1; ERA 2.29, SO 104).

Nadhazovači týdne: James Boyce (Sokol), Ondřej Satoria (Arrows), Luis Rengel (Technika), Ethan Skuija (Tempo), Juan Jaime (Draci), Ryan Johnson (Nuclears), Andrew Grieder (Eagles), Tomáš Ondra (Hroši) Lukáš Ercoli (Hroši) Tomáš Duffek (Eagles).

Starší články