1. Home >
  2. Hodnocení sezóny 2022 - Technika Brno

Hodnocení sezóny 2022 - Technika Brno

Evženie Votinská, 09.11. 2022 Extraliga

Technika Brno se po roční přestávce vrátila před letošní sezónou do Extraligy, a i přes nevydařenou základní část, ve které získala pouze 2 výhry, se může na nejvyšší soutěž těšit také v roce 2023. Pomohl jí k tomu dobrý výkon v Nadstavbě o Extraligu, kterou, s bilancí W-L 20-5, vyhrála. 

Tahounem týmu a jeho nejlepším pálkařem byl Matěj Menšík, který v ZČ nasbíral 7 a v Nadstavbě hned 10 homerunů. Dvě výhry v ZČ si připsala zahraniční posila Thode Parker, jenž zaznamenal dalších šest winnerů v Nadstavbě. Svou dlouholetou baseballovou kariéru ukončil Martin Střítecký. 

Sezónou hodnotil hrající trenér a také český reprezentant Matěj Menšík

Jak jste spokojeni s průběhem sezóny a konečným umístěním vašeho týmu?
Spokojený být nemůžu. Určitě jsme měli na víc, bohužel týmově jsme po vítězství neprahli tak jako soupeř. Výsledkem jsou 2 výhry za sezónu. K tomu není co dodat.

V čem byly vaše největší přednosti/nedostatky? 
Dlouhodobě nemáme dobrou tréninkovou morálku, s tím se pak nedá pracovat na zlepšení. Tým potřebuje impuls. Hráči jsou starší, priority jsou někde jinde. Chybí nám tahouni, pro které je baseball na prvním místě. Doufáme, že se nám co nejdřív podaří přivést mladé hráče, kteří by starším připomněli, jaké to kdysi dávno bylo.

Jak se vám letos soutěž v pouze osmi týmech líbila? 
Moc. Soutěž šla určitě nahoru. Vrchní šestka je nějakou dobu zformovaná, dva „slabší“ týmy jsou akorát, když vezmeme v potaz kvalitu a hráčský rozvoj. Zajímavé by mohlo být zúžení na 6 týmů, ale to už se převažujeme na stranu kvality soutěže.

Který tým či hráč vás nejvíce překvapil? 
Čekal jsem z předsezónních informací lepší výkony Hrochů v základní části. Nečekal jsem, že se Arrows budou prát o Top 6 do posledních zápasů. Příjemně mě překvapili mladí nadhazovači - Pražák, Vank, Pacal. 

Co by podle vás pomohlo k případné ještě vyšší úrovni Extraligy? 
Zúžení na 6 týmů, kvalitnější cizinci na kopec, kteří by dokázali na trénincích předávat zkušenosti českým nadhazovačům. Dále světla na všech stadionech a podobná lákadla jako za oceánem - jídlo, pití, doprovodný program. Respektive zvát diváky na jídlo, pití, aktivity a jako doprovodný program jim dát baseball. 

Jak se vám líbil návrat Českého baseballového poháru? 
Pohár máme s mužskou kategorií spjatý. Mám na to asi neutrální názor, ale nelíbí se mi výhra místenky do evropských pohárů. Myslím si, že kvalitu a zázemí týmu ukáže nejlépe dlouhodobá soutěž. 

Na co byste se chtěli v příštím roce ve hře nejvíce zaměřit? 
Technika by se chtěla dostat do Top6 a zkusit udělat co nejlepší výsledek v poháru. O změnu se pokusí nový trenérský tým.

Kdy plánujete začít s přípravou na rok 2023 a jak do vaší přípravy vstoupila účast repre na WBC? 
Týmové tréninky začínají jako každý rok v listopadu. WBC to nijak neovlivňuje. Já se připravuji individuálněji s ohledem na dřívější start sezóny, zbytek týmu má cíl v začátku EXL tak, jako předchozí sezóny.

Starší články