1. Home >
  2. Draci Brno slaví 23. mistrovský titul

Draci Brno slaví 23. mistrovský titul

Evženie Votinská, 27.08. 2022 Extraliga

Draci Brno dokázali porazit v šestém utkání Czech Series Hrochy Brno 6:4 a získali potřebné čtvrté vítězství v letošní Czech Series. Oslavit tak mohli již 23. extraligový titul.

Zápas se přitom pro ně nevyvíjel příznivě. Nadhazovač Lukáš Ercoli, hostující v hroším dresu z Kotlářky, držel svůj tým opět v naději na vítězství a prodloužení série do sedmého zápasu. Draci nastoupili na kopec s Gilianem Wernetem, který na něm vydržel necelé tři směny. Ve třetím inningu totiž Hroši v útoku zatlačili, po čtyřech hitech získali tři body a ujali se v zápase vedení 4:2. Do hry se tak dostal Filip Čapka, který tlak soupeře zastavil. Skóre se nezměnilo až do začátku 8.inningu. Draci naplnili mety a Pabel Manzanero dostál své pověsti - odpáli dvoumetový hit, kterým stáhl tři body. "Od toho tu je, aby vyhrával zápasy a otáčel skóre, což se mu podařilo," okomentoval výkon soupeřova pálkaře Ercoli. To už byl ale na kopci střídajíc Kellen Croce, který však nedokázal zabránit ještě jednomu doběhu Draků. Ti se tak dostali do vedení 6:4, které i přes snahu domácího týmu udrželi až do konce. "Celý zápas jsme kontrolovali, až pak nám to v 8.směně trochu uteklo. Měli jsme ještě potom šance, ale bohužel jsme z toho nic neudělali," řekl k zápasu Petr Čech a pokračoval: "Já osobně jsem ale spokojený a hrdý na tým, jak hrál a věřím, že příští rok to dotahneme dále." 

Zklamání neskrýval Lukáš Ercoli: "Hrozně to mrzí, sedm směn jsme vedli. Škoda, že jsme nepřidali body na Filipa Čapku. Filip se pak chytil. Je to hořké, ale celou sérii hodnotím pozitivně. Bylo to první play-off pro tento mladý tým. To jsou zkušenosti, které kluci musí vytěžit do budoucna, musí se z nich poučit. Gratuluji Drakům."

S kariérou se tímto utkáním rozloučil Pavel Budský, pro kterého se jednalo o celkově 18. titul: "Je to skvělé, vybojovali jsme vítězství a teď si to budeme užívat."

Reportáž ČT sport zde

Fotogalerie z Czech Series zde

Starší články