>

23. nebo 1. extraligový titul?

Evženie Votinská, 25.08. 2022 Extraliga

Baseballová Extraliga bude znát nejpozději v sobotu odpoledne svého letošního vítěze.

V sérii mezi Draky Brno a Hrochy Brno má zatím lehce navrch 22násobný vítěz soutěže, Draci, který vede v sérii hrané na čtyři vítězství 3-2. „Výhoda jednoho zápasu, a tedy matchballu je na naší straně a máme v plánu ji využít za každou cenu,“ říká po pěti finálových utkáních Martin Hřib z Draků.

Hroši jsou naopak ve finále Extraligy poprvé v historii klubu. K naději na zisk premiérového titulu musí ale v pátek bezpodmínečně zvítězit a srovnat sérii na 3-3. „Jsem hodně pozitivní. V sezóně hrajeme opravdu dobrý baseball a v posledních dvou zápasech to nemůže být jinak,“ zní od Tylera Smithe, letošní zahraniční posily Hrochů.

Hroši vyhráli první utkání série v nastavené směně, poté odešli dvakrát poraženi a do hry se vrátili v neděli na domácím hřišti, kde zvítězili jasně 8:0. Draci ale nápor svého městského soupeře odrazili a v pondělí si vzali po výhře 8:1 výhodu vedení v sérii zpět. „Série je vyrovnaná, nahoru dolu pro oba týmy, takže se mají fanoušci zase na co těšit,“ slibuje Smith. Fanoušci jsou nedílnou součástí celé série a jsou také velkou oporou pro své týmy. „Naši fanoušci jsou v play-off úžasní, patří jim za to velký dík. V pátek čekám zase stejnou elektrizující atmosféru,“ dodává držitel loňského mistrovského titulu v dresu Arrows.  

A jaké mají účastníci Czech Series do pátečního duelu plány?

„Musíme zatlačit v útoku stejně jako v prvním a čtvrtém zápase, V pátek hrajeme na vyrovnání série a v sobotu si jdeme pro titul,“ říká Dan Ondroušek.

„Pokud se budeme držet zvolené strategie věřím, že páteční zápas urveme,“ věří Martin Hřib a pokračuje: „Kvůli takovým zápasům od zimy trénujeme a získáváme zkušenosti.“

Hraje se v pátek 26.8. areálu U Hrocha od 16:30, stream najdete na tv.baseball.cz, příp. sedmý duel se hraje v YD baseball Arene od 13:00 hod. a vysílán bude na ČT sport plus.

Starší články