>

Hroši srovnali sérii na 2-2

Evženie Votinská, 22.08. 2022 Extraliga

Hroši Brno dokázali ve čtvrtém utkání Czech Series porazit svého městského rivala jasně 8:0 a srovnat stav série na 2-2.

Hroši byli celé utkání jasně lepší a proti soupeři a jeho startujícímu nadhazovači Filipu Čapkovi se prosazovali od prvních nadhozů. Do obrany Draků nakonec odpálili celkem 16 hitů. Naopak Lukáš Ercoli byl na domácím kopci téměř neomylný. Vydržel na něm nakonec celkem 8 směn, ve kterých hodil rovných 100 nadhozů. „Zápas byl určitě těžký. Byli jsme v sérii dole 1-2 a věděli jsme, že další utkání bude startovat dračí jednička Juan Jaime. Byl jsem rád, že kluci na Filipa Čapku naskočili hned v úvodu zápasu a byli schopni obsazovat mety a produkovat body.“

Obavy ze špatného počasí se naštěstí nevyplnily, v úvodu zápas ale dost foukalo. Na hřišti to ale vypadalo tak, že vítr přifukuje všechny míče do rukavic hroších polařů. „Obrana hrála fantasticky, všechno klaplo, nic nemohlo vyjít lépe,“ pochvaloval si Ercoli.

Drakům se naopak nedařilo téměř nic, a tak jejich manažer Hynek Čapka nemohl být spokojen: „Hroši zatlačili hned v první směně, my jsme bohužel udělali několik drobných chyb v poli, které využili, a udělali body,“ okomentoval začátek zápasu a pokračoval: „Lukáš Ercoli nás k ničemu nepustil, ale takové dny jsou. Prohráli jsme, ale bude další den a další zápas a my budeme určitě bojovat.“

Již nyní je jasné, že extraligové finále se protáhne i do dalšího víkendu. Pátý zápas je ale k vidění již v pondělí večer a jeden z týmů získá mečbol: „Máme hlavy nahoře, Draci trochu dole. Ale jsou zkušeným týmem, ví jak hrát tyhle série, protože je hrají rok co rok,“ uzavřel Ercoli.

Utkání je možné sledovat nejen na tv.baseball.cz, ale také na ČT sport plus s komentářem Martina Kozáka a Michala Kremláčka.

Finálová fotogalerie zde

Starší články