>

Bronzové medaile berou Eagles Praha

Evženie Votinská, 15.08. 2022 Extraliga

Premiérovou sérii o 3.místo, novinku v letošním extraligovém kalendáři, vyhráli Eagles Praha, když porazili v sérii hrané na dvě výhry městského rivala z Tempa.

První utkání na Tempu se lámalo ve své druhé polovině a hosté z Krče vyhráli 10:3. Homerunem ho začal Filip Kubíček, za plot se trefili i Martin Červenka, Jan Výbora a z Tempa Matěj Pláteník. Tempo odpálilo stejný počet hitů jako soupeř, jeho nadhazovači rozdali 15 strike outů, ale na výhru to nestačilo.

Druhý duel hraný v krčském areálu byl daleko dramatičtější. Tempo šlo do vedení, ale jeho náskok smazal homerun Jana Homolky: „Byl to nádherný pocit, takhle na konci kariéry, bylo to fantastické.“ Když pak domácí přidali další tři body a po osmi směnách vedli 4:1, vypadalo to pro ně velmi dobře. Na kopci se do té doby skvěle dařilo Tomáš Duffkovi, ale po hitech Vohánky a Minaříka ho střídal Tadeáš Zavadil. Na dva auty pak Matěj Pláteník odpálil svůj druhý homerun v sérii a třemi body srovnal skóre zápasu. Dohrávka rozhodnutí nepřinesla, a tak zápas pokročil do tie-breaku. Tempo nebodovalo a po Fellovi a Nevěřilovi nasadilo do této fáze zápasu Ethana Skuiju. Při dvou autech a obsazené 2. a 3. metě dostává Michal Zýma úmyslnou metu zdarma. Další pálkař Marek Slabý pak vybojuje také metu zdarma a „stahuje“ vítězný bod pro svůj tým.

„Stručně a slušně řečeno se nám závěr sezóny nevydařil dle představ. Chybí nám zkušenosti z play-off a to zejména na pálce. Teď se budeme soustředit na pohár, kde máme Eagles, a případně i Hrochům, co vracet,“ řekl k prohrané sérii manažer Tempa Lubomír Čuhel.

Na straně Eagles samozřejmě panovaly pozitivnější emoce. „Jsme rádi za to, že jsme vyhráli poslední sérii sezóny. Placka je cenná i přes to, že ten rok byl jak na horské dráze Na druhou stranu tým měl vždycky srdíčko, dokázal bojovat. Takže nás to těší. A dnes vše pro Honzu Homolku, že jsme se s ním takhle rozloučili. S medailí, s homerunem a výhrou nad pražským rivalem,“ hodnotil nejen utkání ale i celou sezónu kapitán týmu Petr Zýma.

S kariérou se ve druhém utkání rozloučil Jan Homolka, který odehrál v dresu Eagles 23 extraligových sezón: „Bylo to hodně emotivní a jsem rád, že to takhle dopadlo – krásný napínavý zápas na konec.“

Starší články