>

Draci vedou v Czech Series 2-1

Evženie Votinská, 14.08. 2022 Extraliga

Po třech zápasech finálové série mezi Draky a Hrochy vede dvaadvacetinásobný mistr 2-1. Po páteční prohře na domácím hřišti, dokázali Draci vyhrát v sobotu v areálu U Hrocha i v neděli opět v YD baseball Areně.

Úvodní duel rozhodla ve prospěch nejmladšího brněnského klubu až nastavená směna. První inning vyšel lépe Drakům. „Nenaskočil jsem do zápasu úplně dobře, trochu jsem se trápil, ale Petr Čech mi poradil ať trochu zrychlím tempo, a já nakonec došel skoro až do 7.směny,“ řekl k úvodu střetnutí startující nadhazovač Hrochů Lukáš Ercoli. Od dohrávky 5.směny byl stav utkání 3:3, který vydržel až do 9.inningu, a tak se muselo pokračovat. Směna navíc sedla lépe hostujícím Hrochům. „Tie-break začal hitem Petr Čech a pak jsem přišel já zavřel oči a švihnul,“ komentoval svůj odpal za tři body mladý Jan Pospíšil. Draci odpověděli pouze jedním doběhem, a tak se jejich soupeř ujal v sérii hrané na čtyři vítězství vedení 1-0.

Druhé utkání vyšlo lépe Drakům, kteří v útoku začali dvoubodovým homerunem Martina Schneidera. Hroši dokázali zareagovat, ale na čtyři body ve 3.inningu už rychlou odpověď nenašli. Navíc je v utkání vůbec nepodržela obrana, která si zapsala 4 cyhby. Vedení soupeře v závěru tak už pouze korigovali na konečný výsledek 4:8. „Zápas se nám moc nepovedl, udělali jsme v obraně pár chyb, což vedlo k hlavnímu bodovému rozdílu. V útoku jsme tlačili, ale na vítězství to nestačilo.,“ okomentoval domácí utkání Ondřej Kalandra.

Na třetí zápas se série vrátila na hřiště Draků. Na kopci se představili mladý Boris Večerka a Juan Jaime, jenž odházel už 3 směny v pátečním utkání. Draci v útoku udeřili v dohrávce 3.směny, kdy se po hitech Červinky, Hajtmara a Manzanera ujali vedení 3:0 a Večerku vystřídal Lukáš Hlouch. Začátku hrošího lineupu se toto utkání moc nedařilo, první čtyři pálkaři si nepřipsali žádný hit. „Jaime nás nepustil k větším akcím,“ mrzelo Ondřeje Kalandru. A nebylo to lepší ani proti dohazujícímu Martin Schneiderovi, který zápas uzavřel třemi strike outy v 9.směně. „Jaime nám dal perfektních 6 směn, po něm předvedl parádní výkon Martin Schneider. Obrana dnes byla bez chyby, dařilo se nám na pálce. Byl to perfektní výkon od celého týmu,“ zhodnotil třetí duel Arnošt Dubový. Draci nakonec dokráčeli k relativně pohodovému vítězství 8:4 a k zisku titulu jim chybí dvě výhry. "Zápas se od začátku vyvíjel ve prospěch Draků. Bohužel jsme se neprosadili na pálce. Teď nás čeká pauza na regeneraci a v neděli půjdeme bojovat znovu o vítězství," neskládají Hroši ústy Lukáše Hloucha zbraně.

Série pokračuje v neděli 21. srpna na Hroších, pátý zápas se bude hrát v pondělí 21.8. večer na hřišti Draků.

Starší články