>

Čeká nás brněnské finále

Ján Jabrocký, 07.08. 2022 Extraliga

Již v sobotu poznala česká baseballová Extraliga oba postupující do letošního finále. To v tomto roce obstarají poprvé od roku 2011 dva brněnské kluby, když semifinálové série vyhráli Draci a Hroši.

Draci jakožto vítěz základní části a TOP 6 byli velkým favoritem série proti Eagles Praha. Jenže v pátek Brňané nedokázali v Praze svého soupeře pokořit a urvat třetí výhru zaručující postup do finále. Domácí se v duelu mohli opřít o výborný výkon Tomáše Duffka, který odházel 7 směn, v nichž Draci doběhli pouze pro jeden bod. Eagles vyšla velmi dobře prostřední pasáž utkání, v ní ve třech směnách stáhli 8 doběhů a rozhodli tak o své výhře. Pražané navíc ve svých řadách přivítali staronovou posilu, když se z USA vrátil Marek Chlup. „Eagles byli lepší tým. Nám se nedařilo proti Duffkovi. V sobotu ale uděláme všechno pro vítězství,“ říkal po páteční prohře 1:9 manažer Draků Hynek Čapka. Jeho svěřenci jeho slova v sobotu naplňovali hned od úvodu, když po dvou směnách vedli 4-0. Na kopci navíc měli Juana Jaimeho, jenž opět potvrdil své kvality a Eagles v osmi směnách povolil pouze dva doběhy. I díky tomu nakonec Draci zvítězili 10:3, v sérii pak 3:2 na zápasy a po sedmadvacáté postoupili do finále Extraligy.

To druhá série mezi Hrochy a Tempem se hrála pouze na čtyři utkání. Po dvou výhrách v prvním týdnu měli Hroši Brno výhodu domácího prostředí, kterou chtěli přetavit v postup již v prvním zápase. Jenže duel začal lépe pro pražské Tempo, které se hned v úvodní směně ujalo vedení 1-0. V páté směně však Tempo povolilo v obraně, a i s přispěním chyby v poli pustilo Hrochy do vedení 3-1. Domácí pak na vlně euforie a hnaní hlučným publikem navýšili skóre až na 7-1. Jenže Tempo se nevzdávalo a v deváté směně ještě zápas pořádně zdramatizovalo, když Jake Rabinowitz svým odpalem stáhl tři doběhy. Keibert Petit, jenž v šesté směně dokázal odpálit homerun, mohl dalším odpalem za plot vyrovnat. Jenže míč poslal pouze do rukavice Marka Krejčiříka a na hřišti i v hledišti tím spustil velké oslavy. Brněnský klub si totiž poprvé v historii zahraje finále „Tempo hrálo celou sérii opravdu dobrý baseball a my jsme věděli, že od začátku musíme mít navrch,“ říkala po semifinále letošní posila Hrochů Tyler Smith.  „Měli jsme za sebou skvělé tréninky, celý týden jsme byli pořádně nahecování z úvodu série a opravdu dobře jsme se připravili. Čelili jsme opravdu dominantním nadhazovačům celou sérii, ale měli jsme skvělé at-baty, bojovali jsme o každý nadhoz. Byla to opravdu ohromná zábava, skvělá nálada v dugoutu i na hřišti a hroší fanoušci byli zase neuvěřitelní. Zkrátka velký den baseballu po všech směrech.“

“Čtvrté semifinále bylo přesně tím baseballem, kterým se chceme prezentovat, a který od týmu očekáváme. Proto jsme si den taky pořádně užili. Náš starter Lukáš Ercoli od 2. směny udával tempo hry, obrana hrála, co měla. Každá rána do infieldu pro nás byla automatickou šancí na double-play či jinou extra hru. Naši pálkaři teď opravdu bojují v každém at-batu, chodili jsme hluboko do stavu, nutili jsme je ke spoustě nadhozům navíc. V našem lineupu není jediný jednoduchý out. Týmy teď zkrátka můžeme přemlátit, bojovat víc než oni, a to přesně se včera stalo. Naučili jsme se vítěznou mentalitu, jdeme do zápasu s tím, že vyhrajeme, což nám ze začátku chybělo. Když jdeme s takovým přístupem do zápasu, je nás extrémně těžké porazit, a to si moc užívám,“ dodal k sérii také trenér John Hussey. Ten v minulosti oblékal také dres brněnských Draků, s nimiž se Hroši utkají v letošní Czech Series. Ta se bude letos hrát po dlouhých osmnácti letech na čtyři vítězné duely a souboj městských rivalů ji dodá o něco větší náboj. Začíná se v pátek 12.8. na MBS.

 

Starší články