>

Páté místo pro Nuclears

Evženie Votinská, 02.08. 2022 Extraliga

Nejlepší výsledek v histori zaznamenali letos hráči Nuclears Třebíč. Po postupu do TOP6 dokázali ve dvou utkáních o 5.místo porazit loňské mistry z Arrows Ostrava a končí tak na skvělé páté příčce.

Série o 5.místo je v rozpisu soutěže letošní novinkou a vzhledem k tomu, že v Ostravě se hrálo MČR 40+, začala v Třebíči. V prvním duelu se mohli Nuclears opřít o výkon venezuelského nadhazovače Orlanda Romera, který během osmi směn nadělil soupeři devět strike outů. Na pálce se dařilo zejména mladým hráčům. Ostravští nasadili Aleca Lemmona a v zápase se ujali vedení 2:0. Klíčová se ukázala 4.směna, ve které naopak navýšila vedení Třebíč na 6:3 a přes závěrečný tlak úřadujícího extraligového mistra se jí podaří vyhrát 7:6.

Do druhého zápasu nastoupili jako startéři Ryan Johnson a Ondřej Satoria. Johnson uzavíral na kopci první duel a v tom druhém nakonec odházel celých 9 směn. Navíc se m mu dařilo také na pálce, kdy homerunem stáhl dva z konečných tří bodů svého týmu. Utkání bylo bohaté na odpaly, ale nakonec skončilo vítězstvím Nuclears "pouze" 3:0. Na pálce se opět dařilo třebíčským mladíkům, zejména Adamu Veselému, jenž během dvou zápasů odpálil 6 hitů.

Nuclears Třebíč tak mohou pořádně oslavit svou nejúspěšnější sezónu a vyhlížet směle do budoucna, což potvrdil také trenér týmu Jeff Barto: "Hráči tvrdě dřou, jsou skvělý kolektiv, a navíc jsou velmi mladí. Takže si myslím, že před sebou máme velmi slibnou budoucnost."

Fotogalerie zde

Starší články