>

K finále mají blíže Draci a Hroši

Ján Jabrocký, 31.07. 2022 Extraliga

První víkend vyřazovacích bojů nám nerozluštil tajenku ohledně postupujících týmů do letošního finále české baseballové Extraligy. Blíže k němu ale mají hráči brněnských Draků a Hrochů.

Draci Brno vstupovali do semifinále z prvního místa a jako jasný favorit. Manažer Eagles ale říkal, že nemají co ztratit a budou chtít postoupit. A nakonec Pražané dokázali favorita výrazně potrápit. V prvním utkání Draci odskočili soupeři až v sedmé směně. Další dva zápasy skončily jednobodovým rozdílem. V sobotu pak draci dokázali opět zvítězit, tentokrát ale jen o bod 9:8. „Vítězství dobrý, vedeme v sérii, což je pozitivní. Akorát konec zápasu se nám moc nepovedl, což bychom měli do zítra zlepšit a urvat vítězství v sérii,“ říkal po druhém duelu jeden z nejvýraznějších pálkařů série brněnský Přemek Chroust. Jenže přání opory Draků se v neděli nesplnilo. V utkání, v němž dominovali pálkaři, se skóre přelévalo ze strany na stranu a Draci v závěru neudrželi vedení. O vítězné body se totiž postaral Michal Antoň čtyřbodovým homerunem v dohrávce sedmé směny. Eagles tak zvítězili 12:11 a vynutili si pokračování série.

Do druhé série vstoupili lépe baseballisté Tempa, kteří v Brně dokázali porazit Hrochy 3:2. Pražský tým se mohl v zápase opřít o dvojici Ondřej Vank a Marek Minařík, která dokázala držet domácí pálku na dvou dobězích. Naopak Hroši byli nuceni střídat svého startujícího nadhazovače Johna Husseyho kvůli zranění již po třech směnách. Jenže mladý Boris Večerka, který jej na kopci nahradil, podal skvělý výkon, když v šesti směnách povolil pouze jeden úspěšný odpal a rozdal sedm strikeoutů. „Myslím, že mi to pomohlo, že jsem nemusel přemýšlet a mohl jsem házet,“ liboval si po zápase mladý nadhazovač Hrochů. Spokojenost byla i na straně Tempa. „Bylo to výborné, hned od prvního inningu jsme si na ně sedli a dali tři body,“ ohodnotil krátce duel Marek Minařík. Sobotní utkání pak kvůli dešti muselo být přesunuto na neděli a v Praze se tak hrálo dvakrát. Hned v prvním duelu se povedlo Hrochům vrátit Tempu páteční prohru. V parádním souboji nadhazovačů totiž zvítězili 2:0, když Lukáš Ercoli v necelých osmi směnách nepovolil ani jeden doběh. Tempu nepomohlo ani 10 strikeoutů Ethana Skuiji. Hroši se navíc v neděli mohli opřít i o služby Vojtěcha Menšíka, jehož nečekaně ze svých služeb uvolnila organizace Los Angeles Angels. Ten se výrazně ukázal ve druhém duelu, kdy zaznamenal tři hity a táhl Hrochy za další výhrou. Domácí Tempo opět jen dotahovalo ztrátu, aby nakonec prohrálo 3:5. Hroši tak v sérii vedou 2-1 na zápasy, a navíc mají pro čtvrtý i pátý duel výhodu domácího hřiště, byť se v této sérii zatím více daří hostujícím týmům.

Semifinálové série pokračují příští víkend, Oběma brněnským týmům stačí k postupu do Czech Series jedna výhra.

Starší články