>

Tempo a Eagles v semifinále

Ján Jabrocký, 17.07. 2022 Extraliga

Až poslední hrací den TOP 6 české baseballové Extraligy rozhodl o finálním složení první čtyřky, která si letos zahraje v semifinále. Nyní již s jistotou víme, že loňský titul neobhájí baseballisté z Ostravy, kteří skončili na pátém místě.

Arrows se na dálku přetahovali o postup zejména s pražskými Eagles. Pokud ale chtěli do semifinále, tak museli zvítězit vícekrát, než pražský tým. Jenže v sérii proti dalšímu týmu z hlavního města, Tempu, se jim nedařilo na vlastním hřišti. Nejdříve v pátek podlehli 0:4, o den později pak těsně 4:5. Po páteční výhře ale mohli slavit baseballisté Tempa, kteří si tím zajistili postup mezi nejlepší čtyři po dlouhých osmnácti letech. „V prvním zápase jsme do toho chtěli jít naplno, abychom si zajistili postavení mezi prvními třemi. Děláme historii. Po dlouhé době se to Tempu povedlo,“ pochvaloval si manažer Tempa Lubomír Čuhel. Vzhledem k výsledkům ostatních duelů ale mohli na semifinále před nedělním zápasem v Praze pomýšlet i Arrows. Ti v tomto duelu dokázali zabrat na pálce a zvítězili vysoko 12:0. Jenže ani tato výhra jim v konečném důsledku na postup nestačila.

Baseballisté Eagles Praha věděli, že jim stačí o víkendu získat stejný počet výher, jako Ostravě. Důležitost série s Hrochy jim jakoby svazovala ruce, což se plně ukázalo zejména v prvním utkání, kdy ztratili dobře rozehraný duel. Ani druhý zápas na domácí půdě nepřinesl Eagles výhru, protože Hroši zvítězili vysoko 12:0. Na kopci Hrochů se ve výborném světle předvedl Tomáš Ondra, který odházel všechny směny a nepovolil ani jeden doběh. Ondra tak ukázal, že by mohl být dostatečnou náhradou za zraněného Jona Kennedyho, jenž tým před touto sérii opustil a již si letos v Extralize nezahraje. Eagles se dočkali výhry až ve třetím utkání, v němž zabrali hned v úvodu a postupně si vybudovali náskok sedmi doběhů. Hroši pak ve druhé polovině duelu začali stahovat své manko, ale v deváté směně jim Pražané sedmi doběhy vzali vítr z plachet a dokráčeli si k vysoké výhře 18:6. Díky tomu si definitivně zajistili postup do bojů o medaile. „Série s Eagles byla dobrá. Ve všech zápasech jsme skvěle pálili. Akorát v posledním se nám bohužel moc nedařilo v poli, což nás dorazilo. Jinak to bylo super. Oba týmy si to určitě moc užily a těšíme se na semifinále proti Tempu,“ řekl po sérii autor pěti hitů David Fiala.

Také v sérii mezi Draky a Třebíči bylo stále o co hrát. Tým z Vysočiny živil naději na semifinále a Draci potřebovali vítězit, aby si zajistili první místo po Nadstavbě. Hned v prvním utkání v Brně dokázali Nuclears zaskočit domácí a vyhrát 4:0. Třebíč v zápase podrželi zahraniční nadhazovači a na pálce se zaskvěl Miroslav Křivánek, jenž stáhl všechny doběhy svého týmu. Drakům se tak trochu zkomplikoval souboj o první místo, když se v této chvíli na ně dotáhli druzí Hroši. Navíc i ve druhém utkání byla Třebíč blízko výhře, když v závěru dokázala stáhnout vedení soupeře a duel se musel prodlužovat. V něm ale Arnošt Dubový stáhl dva doběhy a opět poslal Draky do vedení. Nuclears již v dohrávce nedokázali minimálně vyrovnat a Draci tak zvítězili 8:6. Před posledním utkáním série již oba týmy znaly výsledky dalších zápasů, a oběma již v tomto zápase o nic nešlo, protože jakýkoli výsledek už nemohl ovlivnit jejich pozici v tabulce. Nakonec vyhráli vysoko Draci, když se mohli opřít o výborný výkon Juana Jaimeho na kopci. Dračí nadhazovač povolil domácím jen jeden doběh. Ten byl zároveň jeho prvním v letošní sezoně, čímž ukončil 33 směn dlouhou sérii bez umožněného doběhu.

Extraligu nyní čeká týdenní pauza a pak se rozběhnou obě semifinálové série. V první proti sobě nastoupí Draci Brno a Eagles Praha. Druhou obstarají Hroši Brno a Tempo Praha. Hrát se bude letos nově také o konečné 5.místo, fanoušci se tedy mohou těšit také na souboj mezi Arrows a Nuclears.

Starší články