>

Čtyři týmy v boji o dvě místa

Ján Jabrocký, 14.07. 2022 Extraliga

Nadstavbová část baseballové Extraligy TOP 6 má před sebou poslední kolo. V něm poznáme poslední dva postupující celky do letošního semifinále.

Nejtěžší úkol mají před sebou baseballisté z Třebíče, kteří postup nemají ve svých rukách. Navíc je čeká série proti brněnským Drakům, které musí třikrát porazit. Draci ale v TOP 6 prohráli pouze dva zápasy, což z pohledu Třebíče nedává příliš nadějí. Navíc brněnský tým stále nemá jistotu prvního místa, které by mu v playoff dávalo výhodu domácího prostředí v sériích. "Oběma týmům o něco jde,“ upozorňuje před vzájemnými zápasy Martin Hřib z Draků. „Nám o upevnění prvního místa v nadstavbové tabulce a psychickou výhodu domácího prostředí pro nadcházející semifinálovou sérii. Třebíči jde naopak o historický postup do semifinále. V našem případě bude potřeba si pohlídat první tři pálkaře Nuclears, kteří dokážou nadělat nejvíce škody. Doufám, že se opět budeme moct opřít o naši agresivní pálku, nadhazovačskou baterii a precizní obranu." V Třebíči ale před sérií rozhodně neskládají zbraně. „Změnit dokážeme jen to, co můžeme sam i ovlivnit. Ostratní se stane. S Draky věřím v zábavnou sérii plnou dobrého počasí a skvělé počasí,“ říká hrající trenér Nuclears Jeffrey Barto.
V této sérii ale budou mít výhodu domácího prostředí baseballisté z Vysočiny, protože v sobotu a v neděli se bude hrát od 16:00 na jejich hřišti. Pouze páteční večerní duel se odehraje v Brně v YD Baseball Areně.

Hroši Brno si uplynulý týden zajistili první postup do semifinále v historii klubu a stále ještě mohou pomýšlet na první místo v TOP 6. To Eagles Praha na čtvrtém místě ještě nemají nic jisté a stále jsou v ohrožení. K postupu do semifinále nemůžou prohrát vícekrát než Arrows Ostrava, jinak pro ně zůstanou brány bojů o medaile uzavřeny. Oba týmy určitě s povděkem sledují zvedající se formu dvou zahraničních opor, které si také v minulém týdnu odnesly ocenění pro nejlepší hráče. Jihoafričan Tyler Smith z Hrochů v minulém týdnu přidal třetí homerun v TOP 6 a Andrew Grieder Eagles byl ústřední postavou vyhrané série proti Nuclears. „Po zajištění postupu je v týmu skvělá nálada, opravdu dobrá atmosféra a fantastická chemie. Teď pro nás bude hodně důležité uklidnit euforii a přistupovat k sérii s Eagles jako ke každému jinému víkendu. Musíme zůstat klidní, soustředit se sami na sebe a hrát naši hru. Chceme se udržet na vítězné vlně a připravit si dobrou pozici pro semifinále,“ prozradil před sérii brněnský nadhazovač John Hussey. „Hroši pro nás nebudou jednoduchý soupeř, momentálně hrají v dobré formě. To neznamená že si na ně nevěříme. Poslední víkendovou sérii jsme vyhráli a dobře jsme se tím naladili na Hrochy, které doufám že porazíme,“ přidává svůj pohled dlouholetá opora Eagles Tomáš Duffek.
Proti Třebíči Eagles dokonale využili domácího prostředí, které budou mít i nyní, prootže v pátek večer a v sobotu od 13:00 se hraje na jejich hřišti. Závěrečný duel série se odehraje v Brně od 13:00.

Ve třetí sérii se utkají proti sobě dva týmy, které ještě nemají jistý postup do semifinále. Pražskému Tempu k jistotě ale chybí jediná výhra. Naopak Arrows vědí, že potřebují získat o víkendu jednu výhru více, než Eagles Praha. „Výhodou pro nás je většina dvou zápasů na domácí půdě, a tak doufáme v podporu z tribun,“ říká nejlepší pálkař Arrows v TOP 6 Jakub Grepl. „V posledních týdnech jsme nedokázali využít výborných výkonů nadhazovačů a nechávali jsme příliš mnoho běžců ve skórovacích pozicích, tudíž budeme muset zlepšit právě tento aspekt hry. Už nemáme na co čekat a budeme bojovat o každý nadhoz a každou rozehru. Myslím, že si klub, fanoušci i my hráči zasloužíme hrát na konci sezóny o medaile a nyní je ten čas, abychom se o tuto prestiž porvali.“ Tempo si může vybojovat postup mezi nejlepší čtyřku poprvé od roku 2004, kdy v Extralize fungovalo ještě pod názvem Tegola Praha. „I v posledním kole je o co hrát, Arrows můžou hodně získat i ztratit,“ upozorňuje manažer Tempa Lubomír Čuhel. „Jedna výhra nám garantuje postavení v horní trojce, ztráta postupu do semifinále je spíše teoretická, protože Eagles i Arrows by museli třikrát zvítězit. Výsledné pořadí bude ještě ovlivněno výsledky série Hroši - Eagles.“  
První dva zápasy této série se budou hrát v pátek večer a v sobotu od 13: v Ostravě a ukončí ji nedělní televizní utkání na Tempu.

Všechny zápasy můžete již tradičně sledovat na tv.baseball.cz. Nedělní duel Tempa s Arrows nabídne v živém přenosu také ČT Sport Plus.

Starší články