>

Kdo si zajistí semifinále?

Ján Jabrocký, 07.07. 2022 Extraliga

TOP 6 české baseballové Extraligy se pomalu blíží do svého finiše a tři týmy mají šanci zajistit si v nadcházejícím týdnu postup do semifinále. Naopak pro trojici z druhé poloviny tabulky může být prohraná série kritická.

Draci Brno vstupují do série s Tempem Praha z prvního místa, ale s náskokem jen jedné výhry. Baseballisté Tempa tak mají šanci svého soupeře v tabulce přeskočit. V základní části ale byli ve vzájemné sérii úspěšnější hráči brněnského celku, kteří ze tří duelů vyhráli ve dvou případech. V TOP 6 navíc chytil výbornou formu Eugene Helder, který je nejlepším pálkařem Nadstavby a dvakrát v řadě si odnesl ocenění pro nejlepšího Hráče týdne. Tempo se může spolehnout zejména na nadhazovače, kteří mají v TOP 6 lepší čísla než dračí baterie. Navíc nadhazovači Tempa zaznamenali celkem 107 strikeoutů, což je o 24 více, než druhý tým v pořadí. „Draci předvádí hezký baseball, ale když se zbavíme těch nepřesností v obraně, které jsme měli po reprezentační pauze proti Hrochům, tak jim můžeme být rovnocenným soupeřem. Budeme bojovat o každý bod, o každý out. Myslím si, že to bude velmi vyrovnaný a atraktivní baseball,“ předvídá před sérii manažer Tempa Lubomír Čuhel.
Série začíná dvěma zápasy v Brně (pátek od 19:00 a sobota od 13:00) a třetí utkání je naplánované na neděli od 13:00 na hřišti Tempa.

V sérii mezi Eagles Praha a Třebíč Nuclears se utkají dva celky, kterým aktuálně patří pozice mimo semifinálové pozice. Oba týmy do ní vstupují v rozdílné formě. Zatímco třebíčtí si v uplynulém týdnu připsali dvě výhry proti obhájcům titulu z Ostravy, tak Eagles prohráli dva zápasy v sérii s Draky. Největší slabinou pražského týmu v Nadstavbě je nadhoz, když jejich nadhazovači umožnili průměrně 7.09 doběhů na zápas, což je nejhorší výsledek ze všech týmů v TOP 6. V Třebíči jsou na tom s výkony na kopci lépe, ale naopak jejich největší bolestí je pálka, když se jako jediný tým nedostali v TOP 6 na lepší úspěšnost, než 19%. Kde jsou slabiny Pražanů si uvědomuje i nadhazovač Eagles Tadeáš Zavadil. „V posledním zápase s Draky se celý tým poměrně rozpálil, tam musíme určitě navázat. Klíčem k úspěchu ale určitě bude nadhoz a obrana, tam musíme zabrat,“ říká mladý baseballista. „Jako tým jdeme do víkendu s jasným cílem, vyhrát 3 zápasy. Je pro nás klíčové se rozjet na vítěznou vlnu a udržet si ji až do konce sezóny.“ Série začíná pátečním večerním utkáním v Praze. V sobotu se pak oba celky utkají od 16:00 v Třebíči, aby se pak série dohrála v neděli od 13:00 v Praze.

Poslední sérii čtvrtého kola TOP 6 obstarají baseballisté Arrows Ostrava a Hrochů Brno. Ostravským hráčům po pěti účastech ve finále v řadě hrozí, že se nepodívají ani do semifinále. Naopak Hroši si můžou již tento týden zajistit poprvé v historii postup mezi nejlepší čtyřku. „Na sérii proti loňským mistrům se těšíme. Máme jim co vracet ze základní části, kdy nás dvakrát těsně porazili a vyhráli naší vzájemnou sérii. Extraliga pomalu vrcholí a zbývají nám poslední dvě série, proto bude každý zápas velice důležitý. Chceme co nejlepší pozici v semifinále a jdeme si pro nejlepší umístění Hrochů v historii klubu,” burcuje před sérii letošní posila Hrochů Lukáš Ercoli. Hroši jsou aktuálně v dobré formě, když z posledních pěti utkání prohráli pouze jednou. To Ostrava brala pouze jednou výhru a tím se zvětšila její ztráta na první trojku. Navíc ostravští nebudou mít v sérii výhodu domácího prostředí, kde budou hostit pouze páteční večerní duel. V sobotu a v neděli se pak bude hrát v Brně pokaždé od 13:00.

Všechny zápasy bude možné opět sledovat na platformě tv.baseball.cz. Páteční duel Draků s Tempem v Brně a nedělní stejných soupeřů ale v Praze nabídne také ČT Sport Plus. Těšit se můžete na komentátory Martina Kozáka a Michala Dusíka a jejich odborné spolukomentátory Jana Vašourka a Lukáše Ercoliho.

Fotogalerie zde

 

Starší články