>

Nuclears zpátky ve hře o semifinále

Ján Jabrocký, 03.07. 2022 Extraliga

Kompletním třetím kolem pokračovala TOP 6 české baseballové Extraligy. Tentokrát ani jeden z týmů nedokázal vyhrát všechny tři zápasy a situace v tabulce se nám trochu zamotala.

V sérii mezi Draky Brno a Eagles Praha bylo k vidění hodně doběhů a dvě vysoké výhry brněnského celku. Ten totiž na domácím hřišti dokázal svého soupeře přehrát 8-0 a 10-0. Utkání v Praze bylo mnohem divočejší, když se oba celky přetahovaly o vedení. Rozhodující náskok pro Eagles nakonec zařídil čtyřbodovým homerunem Šimon Blažek. Eagles tak po výhře získali třetí výhru v TOP 6.

Tempo a Hrochy dělila před víkendem jediná výhra. Pokud by některý z týmů dokázal vyhrát všechny tři zápasy, tak by svému soupeři před druhou polovinou TOP 6 výrazněji odskočil. To se nakonec nestalo a po dvou výhrách Hrochů mají obě mužstva stejnou bilanci šesti výher a tří proher. V sérii se dařilo zejména dvojici Adam Jacques a Tyler Smith, kteří měli padesátiprocentní úspěšnost na pálce. Druhý jmenovaný dokonce v prvním utkání odpálil dva homeruny, jeho první v této sezoně.  „V prvním zápase nám úplně nevyšla obrana,“ říkal po sobotním dvojzápase Aleš Nepomucký z Tempa. „Nadhazovači házeli dobře. Ethan Skuija začal výborně. Za nim šel Marek Minařík, který dlouho neházel a my jsme mu moc nepomohli v obraně. Vyprodukovali jsme hrozně moc chyb, což se prostě nesmí stávat. Druhý zápas už nám začal dobře. Odpal Keiberta Petita ještě možná stále letí a v neděli si jdeme vzít sérii.“ To se nakonec Tempu nepovedlo, když Hroši v neděli zvítězili 7:2.

Ačkoliv se Arrows a Nuclears utkali již v pátek na hřišti v Ostravě, tak se vše důležité odehrálo o víkendu v Třebíči. Páteční duel totiž přerušil déšť a dohrával se až v sobotu na Vysočině. To evidentně vyhovovalo domácím, které podržel Ryan Johnson a dohrávaný duel dokázali otočit ve svůj prospěch, když vyhráli 2-1. Pro Nuclears to byla zároveň první výhra v TOP 6 v historii klubu. Na ní třebíčští navázali hned v dalším utkání, jemuž opět kralovali nadhazovači a Nuclears zvítězili 2-0. Teprve až ve třetím duelu zvítězila Ostrava, která se mohla spolehnout na dobře házející duo Boris Bokaj a Ondřej Satoria. Každopádně Třebíč vyhranou sérii zdramatizovala boje o postup do semifinále, když na čtvrté místo aktuálně ztrácí jednu výhru. „Výborná série,“ liboval si po nedělním utkání nadhazovač Třebíče Lukáš Smejkal. „Podařilo se nám dobře začít již v Ostravě, kde se to přerušilo kvůli dešti, ale urvali jsme to v sobotu, spolu i s dalším zápasem, kde výborně zaházeli naši nadhazovači. V neděli to byl těžký, ale kvalitní zápas, kde proti nám stáli dva zkušení nadhazovači.“

Tabulku TOP 6 tak po třetím kole vedou Draci Brno, kteří s devíti zápasu prohráli pouze dvakrát. Tempo a Hroši mají na svém kontě o jednu prohru více. Třebíč se dvěma výhrami vrátila do hry o postup do semifinále. Ten ještě nemají jistý ani obhájci titulu z Ostravy.

Fotogalerie z víkendu zde

Starší články