>

Jaime a Helder nej hráči 1.kola TOP6

Evženie Votinská, 01.06. 2022 Extraliga

Máme za sebou první kolo TOP6 a s ním další hlasování o Nejlepšího hráče a nadhazovače týdne.
Tentokrát se spolu utkali zástupci Draků a Arrows, tedy posledních dvou finalistů a týmů, které v příštím týdnu čeká v německém Bonnu Champions Cup

V kategorii Hráč týdne jste mohli vybírat mezi Eugenem Helderem, vnitřním polařem Draků Brno a Jakubem Greplem vnějším polařem z Arrows Ostrava. Helder je v popředí pálkařských extraligových statistik. V sérii s Hrochy odpálil 6 hitů, z toho 2 homeruny (celkem zatím 5) a stáhl 3 tři body. Grepl se o přízeň fanoušků snažil již v 5. týdnu, kdy podlehl Jaylynu Williamsovi. V sérii s Eagles, ve které Arrows získali dvě výhry, trefil 6 hitů včetně homerunu a pomohl týmu 4 staženými body. Letos se mu daří, s BA .329 je druhým nejlepším pálkařem Arrows v seztóně podle této statistiky.
Hlasování pak rozhodlo o tom, že ziskem 56% vítězí Eugen Helder, který se tak může těšit na cenu od firmy OnGlazz.

V kategorii Nadhazovač týdne se střetli Juan Jaime a Ondřej Satoria, tedy dva hráči, kteří již jednou tento titul vyhráli. Jaime z Draků zvítězil v 7. týdnu nad Lukášem Ercolim, Satoria z Arrows ve 2. týdnu, kdy porazil Ethana Skuiju. Juan Jaime se k brněnskému týmu připojil až v průběhu soutěže a od svého nástupu předvádí skvělé výkony. Tentokrát nastoupil do dvou zápasů s Hrochy Brno a během 8,1 směny nasbíral 14 SO a připsal si 2 winnery, přičemž hroší pálkaři proti němu dokázali odpálit pouze 1 hit. Ondřej Satoria je dlouhodobou oporou Arrows a tentokrát se mu dařilo v sérii s Eagles. Další complete game do sbírky, 5 SO a pouze 1 meta zdarma, pak přineslo úřadujícímu mistru první výhru v sérii.
V hlasování fanoušků si díky získu 59% plaketu od firmy OnGlazz převezme Juan Jaime.

Starší články