>

Tempo nakonec druhé v ZČ

Evženie Votinská, 23.05. 2022 Extraliga

Základní část je definitivně skončena. Její závěr patřil Tempu Praha, které absolvovalo plnou víkendovou zátěž tří zápasů, z nichž si odnáší dvě výhry a jednu porážku a končí tak poprvé v historii na 2.místě v základní části.Extraligy

Postupující do TOP6 byli před touto dohrávkou jasní a šlo jen o celkové umístění a nasazení do další fáze soutěže. Ta startuje v pátek 27.5. rozpis zde

Tempo se v zápasech s Arrows rozešlo smírně (6:16, 8:4), ale celou sérii vyhrálo, což kvitoval i Aleš Nepomucký: "Další vyhraná série, splnili jsme vše, co jsme od toho očekávali. Zahráli si mladí kluci, začali jsme pálit." V utkáních padlo celkem pět homerunů, premiérový extraligový si zapsal Kryštof Lukavský (r. 2005). Domácí Daniel Černý pomohl týmu grandslamem v dohrávce 4.směny, tedy v době, kdy hostující Tempo snížilo vedení Arrows z 1:7 na 6:7. Na kopci se představil také manažer Tempa Lubomír Čuhel: "Nejdůleižtitější bylo, že kluci pracovali na individuálních úkolech, které dostali a potřebovali je zlepšit, a také je zlepšili. Dali jsme příležitost mladým klukům čuchnout si k Extralize. Ti něco zahráli něco pokazili, ale výsledky zápasů to neovlivnilo, což je skvělé."

Nad Eagles vedlo Tempo před posledním zápasem nejen série, ale také celé ZČ, v sérii 2-0 a odhodlaně se chystalo proti městkému rivalovi zaznamenat tzv. sweep. To se nakonec povedlo (10:5) a tým z Libuše mohl slavit celkem pátou vítěznou sérii v ZČ. "Pokud se pamatuji je to poprvé v historii, co jsme získali nad Krčí tři vítězství," říká David Nevěřil, jenž poprvé v sezóně nastoupil také na nadhoz a dodává: "Těšíme se na TOP6. Zapracovali jsme na všecch našich chybách a na další fázi soutěže jsme připraveni a ready." K výhře týmu pomohl tříbodový homerun Marka Minaříka, již 32. v kariéře. Eagles prostřídali na kopci celkem 5 nadhazovačů, v netradiční pozici nadhazovače se chvíli představil také Martin Červenka, který hodnotil utkání a ZČ následovně: "Udělali jsme errroy, které ovlinily hru, útok bych hodnotil pozitivně. Chyb v poli se musíme v budoucnosti vyvarovat. Úkol postoupit do TOP6 jsme splnili, a budeme se prát dál o TOP4." Další extraligový start zaznamenal Marek Červenka, na hřišti se objevil po pauze také Michal Zýma a hned odpálil homerun za dva body.

Také zápasy TOP6 bude možné sledovat pomocí streamů, v plánu jsou rovněž komentované přenosy na ČT sport Plus. O podrobnostech vás budeme informovat co nejdříve.

Fotografie z Extraligy si můžete prohlédnout zde

Ty nejlepší momenty pak najdete na našem YouTube zde

 

Starší články