>

Červenka a Jaime nej hráči 7.týdne

Evženie Votinská, 18.05. 2022 Extraliga

Poslední kompletní kolo základní části přineslo, jak už je letos zvykem, historický statistický zápis. Jakub Malík, odchovanec Arrows a dlouholetý reprezentant, odpálil homerunem svůj hit č. 900 a stal se tak teprve třetím hráčem v historii Extraligy, jenž překonal tuto hranici. Moc gratulujeme!

Úterý na instagramu pak opět patřilo anketám o Nejlepšího hráče a nadhazovače týdne. Tentokrát byla naše anketa hodně vyrovnaná. Výsledky se liší v obou kategoriích jen o několik procent.

V kategorii Hráč týdne byl nominován Martin Červenka z Eagles Praha a Matěj Menšík z Techniky Brno. Tito hráči se spolu o vaši přízeň utkali už ve druhém týdnu. Oba hráči patří k nejlepším pálkařům celé soutěže, jsou v TOP10 podle pálkařského průměru - Červenka BA .441, Menšík BA .411, oba mají na svém kontě 30 hitů a 7 homerunů. Nakonec si těsné vítězství díky zisku 52% odnáší podruhé Martin Červenka, který se tak může těšit na cenu od firmy On Glazz.

 

V kategorii Nadhazovač týdne byl už potřetí nominován Lukáš Ercoli, který tuto sezónu hostuje v týmu Hroši Brno, strávil na kopci zatím nejvíce směn ze všech nadhazovačů soutěže a v počtu SO (59) je na 2.místě. V utkání s Technikou hodil během 6 směn 7 SO, a soupeři povolil pouze 1 hit a 1 doběh. Proti němu se postavil čtyřiatřicetiletý dominikánský nadhazovač Juan Jaime, nejnovější posila Draků Brno. Hráč se zkušenostmi z MLB, Japonska, Mexika a Latinské Ameriky nastoupil do dvou utkání v sérii s Tempem. Celkem odházel 6 směn, zapsal 12 SO a připsal si první extraligový winner. 
A radovat se může i z výhry v hlasování fanoušků, kterou mu přineslo 56% hlasů. I on tak obdrží cenu od firmy On Glazz.

 

Starší články