>

Draci vítězi ZČ, v TOP6 Arrows

Evženie Votinská, 18.05. 2022 Extraliga

Draci Brno dokráčeli po skvělých výkonech k vítězství v základní částí letošního extraligového ročníku. Před závěrečným úplným kolem měli ještě naději k zisku trofeje také hráči Tempa Praha, kterým zbývá dohrát ještě tři zápasy, ale podmínku výher ve všech utkáních splnit nedokázali. Podlehli Drakům hned v úvodním duelu série, které nakonec dokázali ze tří zápasů porazit jednou. Nyní je ještě čekají dvě utkání s Arrows a jeden zápas s Eagles. Tempo je momentálně v tabulce na 2. místě s 11 výhrami a získat tak může ještě další tři a skončit na druhé příčce. 

Draci měli skvělou základní část, vyhráli všechny série, porazit je dokázali pouze Tempo, Nuclears a Hroši. Získali nejvíce doběhů (180), jejich 4 pálkaři jsou v TOP10 nej pálkařů celé soutěže, čemuž samozřejmě odpovídá týmový pálkařský průměr (.337).

Obhájci titulu Arrows unikli, díky třem vítězstvím z minulého kola nad Technikou a vyhrané sérii s Hlubokou, hrozbě účasti v Nadstavbě o Extraligu. Po nepovedeném začátku ZČ se dokázali vzchopit a mohou tak i letos usilovat o další mistrovský titul. Zbývá jim odehrát dva duely s Tempem na domácím hřišti a začátkem června je čeká také Champions Cup v Německu. Sérii ozdobil výkon baseballové legendy Jakuba Malíka, který ve druhém duelu odpáli svůj hit č. 900 a dostal se tak na tuto hranici jako třetí hráč v historii. Stylově to pak bylo 103. homerunem. Sokol Hluboká naopak po loňské 4. příčce bude letos bojovat o extraligovou příslušnost. Tým se tento rok nemohl opřít o výkony Jana Nováka na nadhozu a jejich druhá nadhazovačská opora Jimmy Boyce v průběhu soutěže dostala nabídku z USA. Tým sice táhl na pálce Martin Mužík, ale na vše sám nestačil. Ke změně došlo i na trenérském postu, kdy Sokoly po Zdeňku Josefusovi přebral Michal Kapr. „Práce Zdeňka Josefuse si velmi vážíme, děkujeme mu za to, co všechno naše hráče naučil a doufáme, že hlubockému baseballu zachová přízeň,“ uvedl předseda klubu David Šťastný

Poprvé od návratu do Extraligy se do TOP6 podívají hráči Nuclears Třebíč, kteří si účast v bojích o medaile zajistili již kolo před koncem ZČ. Porazit dokázali, až na Hrochy, každý z týmů, k úspěchu je posunula hlavně vyhraná série 3-0 nad Arrows. V sérii s Eagles byli nakonec úspěšní ve třetím zápase a upravili tak svou celkovou bilanci W-L na 11-10. Na jaké postavení v tabulce jim to bude stačit bude jasné až po všech dohrávkách. Nedělní utkání v Třebíči bylo ve znamení Army Day, a skvělá návštěva viděla nejen výhru v zápase, ale také skvělý doprovodný program. „Dnes jsme si to opravdu užili,“ říkal po utkání vítězný nadhazovač Lukáš Pacal a pokračoval: „Skórovali jsme víckrát, než soupeř, což je to hlavní, všechno nám šlo podle plánu.“ Eagles vyhráli sérii s Nuclears, a byť měli ZČ trochu jako na houpačce, tak i oni mohou bojovat o zisk premiérového extraligového titulu. „První dva zápasy nám vyšly skvěle. Bohužel třetí utkání se tak nesešel, v poli jsme udělali zásadní chyby, a to pomohlo soupeřům skórovat,“ hodnotil sérii s Třebíči Michal Antoň.

Postup do Extraligy nepřetavila v postup do TOP6 Technika Brno. Hráči z Kraví hory získali nakonec pouze 2 výhry, byť měli v několika utkáních nakročeno k úspěchu, nakonec jim vždy něco chybělo, a tak i oni budou, společně s Hlubokou bojovat o Extraligu se čtyřmi nejlepšími z První ligy. Zde se z osmičky startujících týmů již nyní jasně oddělila čtveřice směřující k Nadstavbě: Blesk Jablonec, Kotlářka Praha, Olympia Blansko a Skokani Olomouc. První liga končí svou ZČ v neděli 29.5.

Naopak Hroši se do dalších extraligových bojů opět probojovali a mohou se tak snažit o vylepšení zatím nejlepšího extraligového výsledku v podobě 5.místa. 

Rozpis TOP6 bude znám po odehrání posledního duelu ZČ, tedy zápasu mezi Tempem a Eagles v neděli 22.5. Začínat se bude každopádně od 27. května, týmy budou hrát každý s každým 3x a v průběhu této fáze soutěže jsou v plánu také reprezentační přestávky. Reklamou na skvělý baseball byl nedělní duel mezi Tempem a Draky, který byl s komentářem Michala Dusíka a Jakuba Sládka vysílán na ČT sport Plus.

Jedna z repre akcí se týká All Star Game a vy můžete přes banner ASG na webu https://extraliga.baseball.cz/ hlasovat o složení týmu hvězd, který vyzve v sobotu 18.6. v areálu na Hluboké reprezentační výběr Pavla Chadima. A určitě si vyhraďte čas na Pražský baseballový týden, kde budete mít jedinečnou příležitost nově se tvořící reprezentaci chystající se na domácí ME 2023 vidět na vlastní oči. Turnaj začíná 22.6., Česko čeká ve skupině Řecko, Španělsko a americký tým Old World Baseball.

Nezapomeňte si také prohlédnout extraligové fotografie v naší Fotobance

 

Starší články