>

Dubový a Skuija nej hráči 6.týdne

Lukáš Ercoli, 11.05. 2022 Extraliga

Máme za sebou 6.týden extraligových zápasů. Na čele tabulky se stále zcela suverénně drží Draci Brno. Naopak na 6.místě se ocitli Hroši. Právě hráči z těchto dvou brněnských klubů bojovali o přízeň fanoušků na našem Instagramu Baseball Czech v anketě Hráč týdne.

Do hlasování byl nominován hráč z týmu Hroši Brno, Dan Ondroušek a proti němu o vaše hlasy usiloval Arnošt Dubový z Draků Brno.

Hlasování o hráče týdne vyhrál Arnošt Dubový, který ziskem 59 % hlasů poráží svého soupeře a odnese si za šestý hrací týden skleněné ocenění od firmy OnGlazz. Arnošt momentálně drží 3.místo mezi všemi pálkaři soutěže s fantastickým pálkařským průměrem .446. V této sezóně již odpálil 29 hitů z toho 9 dvoumetových a doběhl pro 21 bodů. Dračí středopolař prožívá skvělý vstup do své patnácté extraligové sezóny.

 

Naopak o nejlepšího nadhazovače týdne bojovali baseballisté z pražských klubů. Získat si vaši přízeň se snažili Ethan Skuija z Tempa a mladík Albert Pražák z Eagles.

Ethan Skuija se v anketě objevil již několikrát a zaslouženě. Svému týmu dává šanci na vítězství v každém zápase, ve kterém nastoupí. Během víkendu si opět získal fanoušky a stává se tak po druhé v řadě nejlepším nadhazovačem týdne. Ethan vlétl do české nejvyšší soutěže jako uragán a láme jeden rekord za druhým. Za 35 odházených směn rozdal neuvěřitelných 77 strikeoutů, tedy průměrně více jak 2 strikeouty na inning. Díky jeho ERA 0.50 se zařazuje mezi nejdominantnější zahraniční nadhazovače, kteří tu v posledních letech hráli.

Starší články