>

Williams a Skuija nej hráči 5.týdne

Evženie Votinská, 03.05. 2022 Extraliga

Máme za sebou pátý hrací týden a opět jsme svědky přepisování historických statistik. Ostravská ikona Aleš Navrátil v sérii s Eagles odpálil svůj hit č. 1100 a stal se tak prvním hráčem, který překonal tuto hranici. Gratulujeme!

Instagramový účet baseballczech patřil v úterý opět hlasování o NEJ hráče a nadhazovače minulého týdne, který byl vzhledem k dohrávkám nabitý zápasy a také skvělými výkony jednotlivých hráčů.

Na pozici hráče usilovali o hlasy fanoušků Jakub Grepl z Arrows a Jaylyn Williams z Nuclears. Na pozici nadhazovače pak druhý týden za sebou Lukáš Ercoli z Hrochů Brno a podruhé v letošním roce Ethan Skuija z Tempa Praha.

Arrows se začátek letošní sezóny nevydařil, ale série s Eagles naznačila, že se hráči pomalu dostávají do své loňské formy. Důkazem toho je i výkon Jakuba Grepla, jenž během tří utkání odpálil 6 hitů, a stáhl tak hned 7 bodů pro svůj tým. Jakub se díky tomuto výkonu postunul na 12.místo mezi všemi pálkaři soutěže s pálkařským průměrem BA .361.
Jaylyn Williams je pálkařským tahounem třebíčských Nuclears, kteří mají po letech nezdarů dobré vyhlídky na postup do TOP6. Má na svém kontě již 27 hitů, nejvíce z celé soutěže. V sérii s Technikou jich přidal celkem 9, stáhl 5 bodů a pro 5 jich také sám doběhl. S pálkařským průměrem BA .474 je momentálně na druhém místě mezi všemi pálkaři Extraligy.
Instagramové hlasování pak rozhodlo o tom, že ziskem 59% vítězí Jaylyn Williams.

 

Druhý týden za sebou předvedl výborný výkon na kopci Lukáš Ercoli hostující letos v Hroších. První nominaci do Nadhazovače týdne mu přinesl zápas s Hlubokou, ve kterém ale nakonec Hroši podlehli. A proměněna nebyla ani nominace na tuto cenu, kterou nakonec bral James Boyce z Hluboké. Tentokrát se levorukému odchovanci Kotlářky dařilo v utkání s Nuclears. Lukáš odházel complete game, sám vyautoval 14 hráčů, nepustil žádný bod a obdržel pouze 3 hity. Hroši tak přerušili třebíčskou šňůru pěti výher.
Nadhazovač Tempa Ethan Skuija od začátku Extraligy sbírá strike outy jako houby po dešti. Momentálně jich má ve statistikách 63, a hned 29 jich nasbíral během minulého týdne, kdy strávil na kopci 13,2 inningu. Jeho výkon pomohl Tempu k výhře nad Eagles, v zápase s Hlubokou bohužel přišly v závěru jeho působení nepřesnosti a hráči loňského překvapení soutěže se mohli radovat z možná nečekané výhry. Ethan se o hlasy fanoušků ucházel už za své výkony ve druhém týdnu, kdy ho ale v hlasování předběhl Ondřej Satoria.
Tentokrát ale Ethan Skuija svou nominaci ziskem 62% hlasů proměnil a získává tak ocenění Nadhazovač 5. týdne.

Starší články