>

Draci stále vítězní, Tempo druhé

Evženie Votinská, 26.04. 2022 Extraliga

Draci Brno zvládli i poslední utkání série s Technikou a připsali si svou letošní dvanáctou výhru v řadě. V sérii mezi Eagles a Tempem je již nyní jejím vítězem Tempo. Hroši přerušili pětizápasovou vítěznou šňůru Nuclears a přidali druhou výhru do své série.

Draci to neměli ve třetím duelu s Technikou jednoduché, ale nakonec utkání zvládli. Pomohl jim k tomu i skvělý začátek, když hned v první směně získali na Luise Rengela tři body. "Začalo to dobře, ale pak už jsme nedávali moc bodů, ale dopadlo to nakonec dobře a vyhráli jsme," zhodnotil rychle poslední utkání Jakub Winkler. Technika bojovala, několikrát měla velkou naději na srovnání i otočení výsledku zápasu, avšak své šance neproměnila. "Bylo v naší moci si odnést alespoň jednu výhru. Měli jsme několik šancí odskočit nebo udržet náskok," věděl po skončení série Matěj Menšík a pokračoval: "Dobré týmy toto dokáží, jak jsem se mohli naživo přesvědčit. My se stále máme co učit. Dokud si pro výhru nepůjdeme svými výkony, do klína nám nespadne."

Utkání pražského derby mezi Eagles a Tempem musela být několikrát překládána. Nakonec se týmy utkaly v pondělí a úterý večer pod světly na Krči. Domácí stadion se ale neukázal být velkou výhodou. Tempo zvládlo i díky práci svých nadhazovačů uhrát dvě vítězství 7:4 a 5:1 a osamostatnilo se na 2.místě tabulky s bilancí W-L 7-2. "Dávali jsme body v obou zápasech a naši nadhazovači toho moc neumožnili," pochvaloval si manažer týmu Lubomír Čuhel. Své spoluhráče, a zejména Ethana Skuiju chválil také Aleš Nepomucký: "Nadhazovači zaházeli výborně, Ethan měl dnes 16 strike outů, takže myslím, že vše fungovalo dobře." Tempo je nyní v tabulce na 2.místě, Eagles na 3.

 

Ve středu dokončili svou sérii Hroši s Nuclears. V předchozích dvou duelech se radoval brněnský tým a po velkém boji vyhrál i potřetí a to 1:0. Velkou zásluhu na tom měl nadhazovač Lukáš Ercoli, jenž odházel complete game, sám vyautoval 14 hráčů a potvrdil dobrou aktuální formu. Pro jediný bod utkání doběhl ve 2.směně Tyler Smith po odpalu Kelena Croce. I třebíčským nadhazovačům, kteří se nakonec na kopci vystřídali čtyři se dařilo, ale útok Nuclears tentokrát nebyl tak důrazný. Výhra upravuje bilanci Hrochů na 5-7, čímž se Hroši dostávají o tři výhry výše než mají Arrows a Technika na 7. a 8. místě tabulku. Nuclears srovnali poměr W-L na 6-6. "Jsme v půlce sezóny, zbývá námj 9 zápasů, naše pozice v tabulce se mi líbí," hodnotil dosavadní výkony Nuclears trenér Jeff Barto a také on vyzdvihl výkon Lukáše Ercoliho: "Ercoli na nadhozu, co na říct... Complete game a shotout. Prohra byla těžká, jeden běžec a jeden doběh je to, co nás porazilo," uzavřel Barto, který se v utkání házel poslední směnu a dal svému týmu šanci na úspěch.

Extraliga pokračuje v tradičním módu už v pátek, mezi 2. a 6. místem je rozdíl pouhých 2 výher, takže, jak jsme avizovali již před začátkem soutěže, každá výhra přibližuje tým do TOP6.

Další fotografie najdete zde

 

Starší články