>

Boyce a Mužík nej hráči 4.týdne

Evženie Votinská, 26.04. 2022 Extraliga

Ani 4. extraligové kolo se neobešlo bez hlasování fanoušků o Hráče a Nadhazovače týdne. Počasí bohužel opět vstoupilo do plánovaného rozpisu, a tak některá utkání byla odložena do dalšího týdne. Výkony hráčů v těchto utkáních pak budou poměřovány s těmi víkendovými.

Začněmě opět zápisem do historie - Jakub Hajtmar, dlouholetý reprezentant a hráč Draků Brno si v úvodním zápase s Technikou zapsal svůj extraligový hit č. 800 a stal se tak teprve čtvrtým hráčem, který na tuto metu dosáhl. Gratulujeme!

Již potřetí během 4 kol se o vaši přízeň ucházel nadhazovač Sokola Hluboká, James Boyce. Tentokrát to bylo za výkon s Hrochy Brno v úvodním duelu této důležité série, který skončil fotbalovým výsledkem 1:0 ve prospěch Sokolů. Boyce odházel celý zápas, tedy 9 směn, rozdal 9 strike outů, povolil pouze 3 hity a nedal žádnou metu zdarma.
Jeho soupeřem v hlasování byl soupeř z utkání, tedy Lukáš Ercoli. Ten vydržel na kopci 8 směn, během kterých povolil 7 hitů a rozdal 8 strike outů. Ercoli, dlouholetá opora Kotlářky Praha, hostuje letošní sezónu v Hroších, kde podává spolehlivé výkony 

Více hlasů v tomto virtuálním souboji nakonec získal 66% James Boyce a stává se tak dvojnásobným držitelem tohoto ocenění. Podle zpráv z Hluboké však tento hráč Extraligu opouští, neboť dostal nabídku z USA.

V hlasování o Hráče týdne se utkali Tomáš Chadim z Draků a Martin Mužík z Hluboké.
Tomáš Chadim je odchovanec brněnského klubu, ale stále místo v sestavě získal až letos. V předchozích letech hostoval v Extralize v Nuclears a Olympii. Ve dvou utkáních s Technikou se mu dařilo, odpálil 5 hitů, z toho 2 dvoumetové odpaly a také 2 homeruny, kterých padlo na v Properity Parku na Kraví hoře díky rozměrům hřiště ve dvou utkáních celkem 10. Svými odpaly pak stáhl 4 body a sám doběhl pro bodů 5.
Druhým hráčem, který se ucházel o přízeň fanoušků byl Martin Mužík, opora Hluboké, jehož dva odpaly pomohly Sokolům ke dvěma výhrám v sérii s Hrochy. V prvním utkání stáhl v dohrávce 9.směny svým walk-off triplem pro jediný a rozhodující bod Matěje Vlacha. Druhý zápas zahájil tříbodovým homerunem a získal tak pro svůj tým příjemný náskok. Během tří utkání pak odpálil 6 hitů a stáhl 5 bodů.

V nejtěsnějším hlasování fanoušků zvítězil o 4 hlasy hlubocký Martin Mužík, a Sokol Hluboká tak může slavit hned dvakrát.

 

Starší články