>

Nuclears si vyšlápli na obhájce titulu

Evženie Votinská, 24.04. 2022 Extraliga

Do programu 4. kola baseballové Extraligy bohužel opět vstoupilo počasí. Nejvíce důvodů k radosti pak mají hráči Nuclears Třebíč, kteří dokázali porazit úřadující Mistry z Ostravy ve všech třech zápasech. Vůbec nebyla rozehrána série mezi pražskými Eagles a Tempem, přeloženo muselo být také třetí utkání mezi Draky a Technikou.

Počasí každopádně nepřerušilo vítěznou sérii Draků, byť ve druhém duelu derby s Technikou museli 22násobní mistři odvracet v poslední směně vedení týmu z Kraví hory 3:1. Technika prohrála úvodní utkání rozdílovým výsledkem (3:13), avšak druhý duel jí vycházel skvěle. Američan Parker Thorde vyržel na kopci 7 směn s pouhým 1 bodem a dával svému týmu stále naději. Po dvoubodovém homerunu Matěje Menšíka vedla Technika po 8 směnách o dva body. Závěr zápasu bohužel jejím mladým nadhazovačům nevyšel a byla z toho nakonec, pro její hráče, až příliš krutá porážka 3:12. „Trošku nás potrápili, jejich starter nás držel, bylo to dlouho vyrovnané, ale dokázali jsme to otočit,“ pochvaloval si další úspěšný víkend nadhazovač Draků Filip Čapka. O reparát se pak může pokusit hned v pondělí. Během dvou utkání viděli diváci celkem 10 homerunů a také zápis Jakuba Hajtmara do historie. Jakub se stal čtvrtým hráčem, který dosáhl na metu 800 hitů v Extralize.

Velké problémy začínají mít obhájci titulu Arrows Ostrava. Ostravští hráli sérii s Nuclears Třebíč a nepodařilo se jim získat ani jednu výhru (3:5, 6:9, 2:7). Nuclears se tak rázem s počtem 6 výher vyhoupli na 4.místo tabulky a vykročili k postupu do TOP6. „Odehráli jsme parádní sérii, vše, co jsme si přáli nám vyšlo,“ radoval se vnější polař Lukáš Malý. Celý tým pak pochválil Robin Vávra: „Konečně se probudily pálky, na to jsme čekali celou sezónu. Udělali jsme nějaké chyby, ale v důležitých situacích nás pole podrželo a nadhazovači házeli výborně.“ Páteční utkání v Arrows Parku rozhodla až druhá nastavená směna. V té předvedli domácí hráči hned několik chyb v poli, a tak museli spolknout první porážku v sérii. I ve druhém duelu měli ostravští šanci na vítězství, ale Třebíč skvěle za finišovala a dokázala vývoj utkání otočit. První extraligový winner si zapsal mladý nadhazovač Adam Veselý: „Mým úkolem bylo dát týmu čas, aby dotáhl náskok soupeře. Zápas pak doházel Jeff Barto, který utkání zkušeně zavřel.“ Sérii důležitých bodů pro Třebíč zahájil Jan Urbánek ml. „Byl jsem na plné mety trefen, poté kluci přidali další body a udělali náskok, který už jsme udrželi.“ V posledním utkání šli Arrows do vedení, ale Nuclears se hned vrátili do hry, náskok postupně zvyšovali a uzavřeli sérii třetí výhrou. Arrows jsou tak se dvěma vítězství na nepostupové 7. příčce.

Sokol Hluboká a Hrochy Brno čekaly důležité vzájemné duely, ze kterých nakonec vyšel lépe Sokol (1:0, 6:4, 4:8). První utkání bylo jasně v rukách nadhazovačů – Jamese Boyce a Lukáše Ercoliho, kteří pálkařům téměř nic nedovolili a dotáhli zápas až do deváté směny bez obdrženého bodu. Utkání nakonec rozhodl walk-off triple Martina Mužíka, který poslal domů pro vítězný bod Matěje Vlacha. Jednalo se o druhý nadhoz střídajícího nadhazovače Hrochů Kellena Croce. „Oba nadhazovači házeli dobře, a k ničemu nás nepustili,“ glosoval krátce úvodní zápas nadhazovač Hrochů Jakub Bílek. Druhý zápas sobotního odpoledne na Hluboké přinesl bodů o poznání více. Hluboká skvěle začala, a i přes dvoubodový homerun Petra Čecha nakonec dotáhla utkání k druhé výhře. Poslední utkání pak patřilo brněnskému týmu, a zejména jeho nadhazovačům Crocemu a Whiteheadovi. Hroši odpálili celkem 16 hitů a připsali si tak svou letošní 4. výhru. „Nastoupil jiný tým, byla jiná atmosféra a zápas jsme zvládli dobře,“ komentoval utkání Bílek a pokračoval: „Pomohl nám hráčský mítink a důrazná promluva trenéra. Řekli jsme si, že musíme tu sérii porážek zlomit, a to jsme dnes udělali.“

Na záznam prvního utkání vysílaného na ČTsport Plus s komentářem Jakuba Staříka a Pavla Míky se můžete podívat zde
Fotogalerie Extraligy zde

Zápasy série mezi Eagles a Tempem byly dvakrát odloženy, hrát se bude v pondělí i v úterý na Krči od 19:00 hod. Poslední utkání Draků a Techniky je na programu v pondělí od 19:00 hod. na MBS. Ve středu se pak hraje duel mezi Nuclears a Hrochy.

Starší články