>

Tři výhry pro Draky a Eagles

Evženie Votinská, 17.04. 2022 Extraliga

Draci Brno pokračují v krasojízdě baseballovou Extraligou. Ve třetím kole si v repríze loňského finále poradili třikrát s Arrows Ostrava. Tři vítězství brali také Eagles Praha v sérii s Hrochy Brno.

Draci opět nezaváhali a po třech jasných výhrách nad Arrows (9:1, 11:0, 8:0) mají na svém kontě již 9 vitězství. Obhájci titulu nebyli brněnskému týmu těžkým soupeřem, během tři duelů dokázali získat pouze jeden doběh, a to hned v prvním utkání. V tom třetím odpálili 7 hitů, ale ani to k zajištění lepšího výsledku nepomohlo. Draci naopak potvrdili letošní dobrou formu, kdy se mohou spolehnout jak na dobré výkony nadhazovačů, tak i skvělou pálkařskou formu. Premiérový homerun trefil Martin Pernička. Další dva hity přidal do své bohaté sbírky Pavel Budský, který se tak dostal na hranici 400 vícemetových odpalů v extraligové kariéře a jasně vévodí všem pálkařům v této statistice. Arrows jsou v průběžné tabulce na 7.místě, ale mají dvě utkání s Tempem k dobru.

Daleko větší souboj museli ke třem výhrám zvládnout Eagles Praha. V sérii s Hrochy Brno (6:5, 11:10, 12:6) otáčeli v prvních dvou duelech nepříznivý vývoj utkání, a nakonec oba vyhráli nejtěsnějším výsledkem. „Ze začátku to nebylo podle naší režie, ale nakonec jsme týmovým výkonem na pálce dokázali stáhnout body a otočit zápas v náš prospěch,“ hodnotil úvodní duel Mikuláš Hanuš, jehož třímetový odpal na plné mety v dohrávce 7.směny posunul Eagles k první výhře. V obou těsných zápasech se dostal za Eagles na kopec Tadeáš Zavadil: „Konečně se nám probrala pálka, byl to kvalitní výkon na pálce, nasázeli jsme spoustu bodů. Bohužel mety zdarma a nějaké chyby v poli nás také spoustu bodů stály. Ale nakonec jsme to dokázali zase otočit, takže super.“ Pražané se nakonec radovali i potřetí, když utkání rozhodli ve svůj prospěch pěti body v 9.hře. V sérii padly celkem tři homeruny, dva odpálil Hroši – Ondroušek a Kalandra, jeden pak Jan Výbora. Hranici 500hitů v Extralize pokořil v neděli krčský Petr Zýma.

Na minimálně dvě výhry si věřilo Tempo Praha v sérii s Technikou Brno, a nakonec je také získalo (3:2, 1:2, 7:5). V sérii rozhodovaly maličkosti, drobné chyby a výkony nadhazovačů. Ani více jak 150 nadhozů a 17 strike outů během 9 směn brněnského Luise Rengela Technice k výhře v úvodním utkání nepomohlo. „Zápas jsme vyhráli na wild pitch, celé utkání jsme se přetahovali, výborně zaházeli všichni nadhazovači a my jsme moc nepálili, ale stačilo to,“ shrnul výhru svého týmu v nastavené směně Ondřej Blažka. Nadhazovači byli důležitým faktorem i ve druhém pražském utkání, ve kterém nakonec slavila Technika. Skuija a Thode, drželi své týmy daleko od domácí mety 6 směn, což ocenil i Blažka: „Oba startující nadhazovači házeli skvěle a drželi oba útoky na zdě. Technika si i s pomocí našich chyb v poli vzala vedení, které už dokázala udržet.“ Hned 4 homeruny si mohli užít diváci nedělního utkání v Brně. I toto střetnutí bylo vyrovnané a jeho skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec bylo šťastnější Tempo, jehož nadhazovači Vank a Fell rozdali dohromady 16 strike outů.

Sokol Hluboká zatím nedokázal navázat na loňské úspěchy a nedařilo se mu ani v sérii s Nuclears Třebíč, kterou prohrál 1-2 (5:0, 3:7, 2:3). Má tak, stejně jako Nuclears a Hroši, na svém kontě zatím jen tři vítězství. "Dá se říci, že v této sérii byla rozdílovým faktorem hra nadhazovačů. Třebíč předvedlavětší vyrovnanost a výborně ji podrželi importi," hodnotil sérii trenér Hluboké Zdeněk Josefus. První utkání si podmanil hlubocký nadhazovač James Boyce, jenž odházel vítěznou complete game, k výhře přispěli svými homeruny také Mužík a Dvořák. Odveta pak vyšla Nuclears, kteří svého soupeře jasně přepálili, dvoubodový premiérový extraligový homerun trefil Lukáš Smejkal. Poslední zápas série musela v Třebíči rozhodnout až nastavená směna. Nuclears se podařilo srovnat vedení soupeře v dohrávkách posledních dvou směn, vítězný bod přinesl sebeobětovací odpal Williamse.

Další kolo bude rozehráno ve středu pražským derby mezi Eagles a Tempem a to od 19:00 na Krči.

Celá fotogalerize zde

 

Starší články